Malatya
Giriş Tarihi : 01-05-2017 19:13   Güncelleme : 01-05-2017 19:13

“Iç Hukuku Tüketti simdi de…”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, ana muhalefet partisini sert bir dille elestirerek, “YSK, Danistay, Anayasa Mahkemesi, mevcut yasalar çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin itirazina mahal birakmayacak seçim oldugunu, itirazin yersiz oldugunu söylediler. Ana muhalefet partisi buradan ibret almasi gerekirken, yüksek yarginin tamaminin karsi çikmis oldugu bir seye ‘hayir siz bilmezsiniz, bizim uzmanlarimiz daha iyi bilir’ mantigiyla bunu Avrupa Insan Haklari Mahkemesi’ne götürmeye hazirlaniyor” dedi

“Iç Hukuku Tüketti simdi de…”

Milletvekili Sahin, Malatya’daki temaslari kapsaminda Arguvan ve Arapgir Ilçe Teskilatlarini ziyaret etti. Sahin, ziyaretlerinde yaptigi konusmada, referandumun gelecek nesillere güzel bir yönetim mirasi birakilmasiyla ilgili oldugunu kaydetti. Geçmis dönemlerde yasanan sikintilarin bir daha yasanmamasi adina 16 Nisan’da önemli bir halk oylamasi gerçeklestirildigini dile getiren Sahin, “Bu yönetim bizden öncekilerin bize birakmis olduklari artik bu bedene dar geldigini gördük. Artik bu ülkenin temel zaruri ihtiyaçlarini bile karsilayamaz bir noktaya geldigini gördük. Demokratik usullerle bagdasmayan bir takim çalismalarin, ayak oyunlarinin milletin özellikle iradesini ortaya koymus olduklari bes yilda bir, dört yilda bir yapilan seçimlerden sonra yetki vermis olduklari hükümetleri yok sayarak bu ülkede ki demokratik hayatin kendilerine vermedikleri yetkileri kullanan birçok sikintilar yasadik. Bu dönemlerin bir daha yasanmamasi için adina da yeni bastan ‘Cumhurbaskanligi Hükümet Sistemi’ni 18 maddeyle tanimlanmaya gayret gösterdik ve bunu seçim süreci içerisinde vatandaslara yeterince anlattigimizi biliyoruz. Ister milletvekillerimiz ister teskilatlarimiz basinda, medyada ve bizlerde sahaya geldigimizde ifade etmeye çalistik. Ve vatandaslarimizin ikna noktasinda anlatilanlarin yüzde 50 arti 1 olmasi yeterliyken asagi yukari bir milyon 800 bin oy farkla, hayir tarafin yer alan ekipten daha farkli bir tablo çikmis oldu. Arada 3 puan fark var. Buda demokratik kurallar içerisinde yeterli oldugunu gördük. Biz, belki yüze 99’unu da almis olsaydik, müzmin bir muhalefet olan ana muhalefet partisi, o yüzde 1’lik bir destegi bile görseydi, oradan da hareketle muhakkak karsi bir durus gösterirdi” ifadelerini kullandi.

BIZIM UZMANLARIMIZ DAHA IYI BILIR’ MANTIGI

Milletvekili Sahin, 16 Nisan’daki halk oylamasinin adil ve çok seviyeli bir sekilde yapildigini kaydederek, sunlari söyledi: “Ana muhalefet partisi iç hukuku tüketti. Kendilerine karsi bir nebze olsun bir isik göremediler. YSK, Danistay, Anayasa Mahkemesi, mevcut yasalar çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin itirazina mahal birakmayacak seçim oldugunu, itirazin yersiz oldugunu söylediler. Ana muhalefet partisi buradan ibret almasi gerekirken, yüksek yarginin tamaminin karsi çikmis oldugu bir seye ‘hayir siz bilmezsiniz, bizim uzmanlarimiz daha iyi bilir’ mantigiyla bunu Avrupa Insan Haklari Mahkemesi’ne götürmeye hazirlaniyor. Orada da alacaklari cevap açik ve nettir. Seçimlerin adil, çok seviyeli, özellikle asayis noktasinda en ufak bir müdahalenin olmadigi, herkesin kendi özgür iradesini sandiga yansiyacak sekilde kullandiklarini gördük.” AK Parti’nin iktidarlari döneminde ülkede güzel çalismalar yaptigini dile getiren Sahin, “Alevi’de kendini öteki gözünde görmüyor, Kürt vatandaslarimizda öteki gözünde görmüyor. Istismara yönelik hiçbir açik kapi birakmadik. Dindar kesimdeki kardeslerimizde ayni duygularla, ayni hassasiyetlerle hayatlarini bu güzel ülkede devletle omuz omuza vererek sürdürmeye çalisiyorlar. Bu birlikten gerçekten kuvvet doguyor. Ekonomimiz güçleniyor” dedi.