Malatya
Giriş Tarihi : 23-03-2012 16:51   Güncelleme : 23-03-2012 16:51

Huzurevi'nde Ölenler Ve Çanakkale Sehitleri Içinde Mevlid okutuldu

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlügü tarafindan Malatya Huzurevi'nde ölenler ve Çanakkale Sehitleri için Mevlid-i Serif okutturuldu

Huzurevi'nde Ölenler Ve Çanakkale Sehitleri Içinde Mevlid okutuldu

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlügü tarafindan Malatya Huzurevi'nde ölenler ve Çanakkale Sehitleri için Mevlid-i Serif okutturuldu.

Huzurevindeki etkinlige AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, Müftü Haci Yusuf Gül, AK Parti yöneticileri ile kalabalik bir topluluk ve huzurevi sakinleri katildilar.

Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdür Yardimcisi Cevdet Tatar, yaslilarin toplumsal yapida önemli bir yeri oldugunu söyleyerek, huzurevinde vefat edenler ile Çanakkale Sehitleri için Mevlid-i Serif programini düzenlediklerini söyleyerek, "Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) sevginin öneminden bahsederken, söyle buyurmuslardir, 'Iman etmedikçe cennete giremezsiniz, bir birinizi sevmedikçe de gerçek manada iman etmis olamazsiniz.' Müslüman kanayan bir yarayi görünce, cigeri yanan insandir. Allah Resulü (SAV) ne güzel söylemis, 'Küçüklere merhamet etmeyen, büyüklere saygi göstermeyen bizden degildir" ifadelerini kaydetti.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, Malatya'ya gelmeden önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakani Fatma Sahin ile birlikte oldugunu söyleyerek, " AK Parti olarak büyüklerimizi asla ihmal etmeyecegiz. Yaslilarimizin her seyi ile ilgilenecegiz. Huzurevinde çalisan bütün personele çok tesekkür ediyorum. Burayi ziyaret ettigimiz de, büyüklerimizden hep yöneticilere ve personele olan tesekkürlerini aliyoruz. Bir gün bizimde evlatlarimizin, gelip bizim hatirimizi soracagi günler olacak. Insallah, bugün gelip sizleri sordugumuz gibi onlarda gelip bizleri sorarlar. Hayirli evlat olurlar Insallah" seklinde konustu.

Kuran'i Kerim ve Mevlid-i Serif'in okunmasini ardindan ilahi ve ney dinletisi yapildi. Davetlilere ve huzurevi sakinlerine gül suyu ve seker ikram edildi.