Yazar
Giriş Tarihi : 11-11-2013 13:55   Güncelleme : 11-11-2013 13:55

Huzurevi Sakinleri Manavgat'ta Stres Atti

'Biz Türkiyeyiz Projesi' kapsaminda kardes 2 ilin huzurevi sakinleri Antalya Manavgat'ta bulusarak siir, sarki ve türkü nostaljisi yapti.

Huzurevi Sakinleri Manavgat'ta Stres Atti

AK Parti Kadin Kollari Baskanligi'nin 'Biz Türkiyeyiz Projesi' kapsaminda Malatya ve Tekirdag huzurevlerinde kalan 60 yasli, Manavgat'ta Kizilagaç Turizm Bölgesi Selence Beach Resort Hotel'de bir araya geldi. Iki kardes sehrin huzurevi sakinlerinin bir araya gelerek kaynasma bulusmasinin onur konugu eski bakan ve AK Parti Kadin Kollari Genel Baskani Güldal Aksit ve Babasi Galip Demirel oldu. Güldal Aksit, 2 kardes sehrin huzurevi yaslilariyla birlikte konaklama tesisinin havuz basinda bir araya gelerek sohbet etti.
Geçtigimiz Ramazan Bayrami'nda Malatya ve Tekirdag illerini kardes sehir yaptiklarini belirten Aksit, kardes sehir olan iki ilin kiymetli yaslilarini Manavgat'ta bulusturarak hayatlarina renk katmak istediklerini kaydetti.
Aksit, “Yaslilarimiz bizim geçmisimiz ve hafizamiz. Biz büyük bir aileyiz. Iki kardes sehir olan huzurevi bulusmasinda geçmisimiz ve hafizamiz olan yaslilarin anilarini siirlerini, türkülerini ve sarkilarini dinleyerek nostalji yaptik. Biz bu bulusma ile hangi yasta olundugunun hiç önemli olmadigini ögrendik. Önemli olanin fiziki degil, gönül yasinin genç olmasi gerektigini ögrendik. Bizim yüce degerlerimiz olan yaslilarimizin bilgi birikimi ve tecrübeleri bizi rehber ve isik olacak” dedi.
Malatya Huzurevi’nde kalan yaslilari Antalya gezisinde yalniz birakmayan Il Müdür Yardimcisi Cevdet Tatar ise yaslilarla bir arada olmaktan onur duyduklarini ifade ederek, “Yaslilarimizin sadece yeme içme barinma ve saglik ihtiyaçlarini düsünmüyoruz. Bu temel ihtiyaçlarinin yani sira yaslilarimizin kültürel ihtiyaçlarini da düsünüyoruz. Milli, manevi, kültürel, tarihi ve turistik degere sahip yerlere de geziler düzenliyoruz. Bu tür gezilerin yaslilarimiz huzuru ve mutlulugu için çok gerekli olduguna inaniyorum. Böylece onlarin sosyal ihtiyaçlarini da karsiliyoruz. Yaslilarimiza her zaman sahip çikip, yanlarinda olmak ve mutlu edebilmek bizlerin en büyük görevidir. Diledikleri zaman onlari kültür gezilerine götürüyoruz. Nasil çocuklugumuzda anne ve babalarimiz bizlere gereken önemi vererek büyüttülerse bizler de ayni sekilde ebeveynlerimize gereken önemi göstermeliyiz. Istemesek de bir gün bizlerde yaslanacagiz” diye konustu.
Havuzbasi sohbetinden sonra otelin lobisine geçen yaslilar seslendirdigi siir, sarki ve türkülerle hayatinin sonbaharindan unutulmaz dakikalar yasatti.
Abdullah Agan Malatya Huzurevi'nde kaldigini, gençlerin, yaslilik gelmeden gençliginin kiymetini iyi bilmesi gerektigini söyledi. Tekirdag Zübeyde Hanim Huzurevi'nde kalan 90 yasindaki Ismet Aritici da yaptigi konusmada, 90 yasinda Antalya'yi gördügü için kendisini çok mutlu hissettigini söyledi. Aritici, huzurevi sakini arkadaslariyla geçirdigi bir saati, bir güne degismeyecegini kaydetti.