Genel
Giriş Tarihi : 15-11-2021 15:03   Güncelleme : 15-11-2021 15:03

Hüsükuşağı Derneğinden Öğrencilere Destek

İstanbul’da faaliyet gösteren Hüsükuşağı Derneği tarafından, Pütürge Bakımlı Ortaöğretim okulunda okuyan yaklaşık 150 Öğrenciye giyim, kırtasiye ve temizlik malzemesi yardımı yapıldı.

Hüsükuşağı Derneğinden Öğrencilere Destek

İstanbul’da Faaliyet gösteren ‘Malatya İli Pütürge İlçesi Hüsükuşağı, Bölükkaya, Gündeğer, Karşıyaka Köyleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Yusuf Usul, yapılan yardım ile ilgili açıklamasında; “Bizler bu toprakların çocuklarıyız. Hepimiz Her ne kadarda İstanbul'da ve gurbette olsak ta oralar bizim doyduğumuz topraklardır. Ama bizler doğduğumuz topraklardan her ne kadar mesafe olarak ayrı olsak ta aklen ve kalben her an budayız. Bizler doğduğumuz bu toprakları unutmadık ve vefa borcumuzu ödemeyende her zaman hazırız. Hüsükuşağı Derneği olarak hayır sahibi hemşerilerimizin ve iş insanlarımızın katkılarıyla daha önceden kız ve erkek öğrencilerimizin kış öncesi ihtiyaçlarını belirledik. Buna göre hazırcılığımızı yaparak hem öğrencilerimizin, hem de okulumuzun acil ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Bu amaçla yardım öncesi okul müdürümüz ve öğretmenlerimizle görüşerek ilkokul birinci sınıf ve ortaokul 8 sınıfa kadar eğitim alan öğrencilerin  ayakkabı numaralarını önceden belirlediğimiz yaklaşık 150 öğrencimizin kışlık bot ve ayakkabı ihtiyacını karşıladık ve kırtasiye yardımında bulunduk.  Şahsım ve Hüsükuşağı Derneği'nin tüm üyeleri adına, bu malzemelerin  buralara kadar gelmesine vesile olan başta hayır sahibi İş insanlarımıza , Okul Müdürümüz Abdulbasit Aksoy Müdürüme , Sınıf öğretmenlerime  Pütürge Bakımlı Okululu Okul Aile Birliği Başkanı Özcan Yıldırım'a ve  bu organizasyona devletimizi kırmayıp bizimle birlikte dağıtıma katılan Anadolu Basın Birliği Başkan Yardımcısı Gazeteci Hidayet Özpolat , Ali Ekber Kaya’ya  katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

YAPILAN DESTEKTEN MEMNUNİYET DUYDUK

Pütürge Bakımlı İlk ve Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Özcan Yıldırım ise yapılan yardımdan duyduğu desteği ifade ederek, “Okulumuzun ve yaklaşık 150 Öğrencimizin kışlık giyecek ve, kırtasiye ve okulumuzun temizlik malzemesi ihtiyacını karşılayan ve İstanbul'dan buralara kadar gelmesine vesile olan Hüsükuşağı Derneğine ve Başkanı Yusuf Usul'a tüm hayırsahibi iş insanlarımıza, siz değerli basın mensubu büyüklerimize ve Okul Müdürümüz ve Öğretmenlerimize verdikleri her bir katkıdan dolayı Öğrenci velileri adına ve şahsım olarak teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

A.Vahap Kaygusuz –Ali Nihat Yavuz