Siyaset
Giriş Tarihi : 25-03-2012 12:53   Güncelleme : 25-03-2012 12:53

“Hükümet 10 yildir AB kapisinda yalvariyor“

Saadet Partisi (SP) Malatya Il Baskani Mehmet Asiltürk, "Hükümet 10 yildir Avrupa Birligi (AB) kapisinda yalvariyor. Amaç ne? AB'ye girmeyelim olmaz mi?" dedi

“Hükümet 10 yildir AB kapisinda yalvariyor“

Saadet Partisi (SP) Malatya Il Baskani Mehmet Asiltürk, "Hükümet 10 yildir Avrupa Birligi (AB) kapisinda yalvariyor. Amaç ne? AB'ye girmeyelim olmaz mi?" dedi.

SP il binasi salonunda gerçeklestirilen Il Divan Toplantisi'na toplantiya Il Baskani Mehmet Asiltürk, ilçe ve belde baskanlari ile partililer katildi.
Asiltürk, Afganistan'daki helikopter kazasina deginerek helikopterin düstügüne inanamadiklarini söyledi.
28 Subat sürecine de deginen Asiltürk, "28 Subat'in sebebi milli görüs ve rahmetli Erbakan degildir. 28 Subat'in tek sebebi Islami düsünceyi unutturmakti ve amacina ulasti. Bir sebep gerekiyordu o dönemde de partimiz iktidarda oldugu için sebep olarak partimizi gösterdiler. Basbakan dindar gençlik yetistirecegiz diyor. Biz zaten öncelerden beridir söylüyoruz. Partimizin olus amaci gelecekteki nesillerdir. Dindar gençlik yetistirecegiz diyenler okul müfredatinda degisiklik var mi? Simdiki gençlik de küçüklere sevgi büyüklere saygi var mi?" diye sordu.

"Çanakkale'de kimin için ve ne için savastik. Haçli ordusuna karsi, topraklarimiz ellerimizden alinmasin diye Müslüman kadin kardeslerimizin iffetine laf gelmesin diye savastik. Atalarimizin bir karisini bile verememek için kanalariyla suladiklari bu topraklari simdi yabancilara dolarlarla, Aurolarla satiyoruz" diyen Asiltürk, AB katilim sürecine de temas ederek, "Hükümet 10 yildir AB kapisinda yalvariyor. Amaç ne? AB'ye girmeyelim olmaz mi?" ifadelerini kullandi.

Suriye'deki olaylara iliskin de Asiltürk, "Din kardeslerimize yapilan zulmüne ne zaman dur diyecegiz? Besar Esad'da Saddam gibi kendi halkina zulüm ediyor. Irak'a demokrasi getirecegiz diye isgal edenler Saddam'dan daha kötü zulüm ediyor. Biz hiçbir zaman zulümden yana olmadik" dedi.

Asiltürk'ün konusmasindan sonra il divan toplantisi basina kapali devam etti.