Malatya
Giriş Tarihi : 24-08-2013 11:51   Güncelleme : 24-08-2013 11:51

Horata suyu neden azaldi?

Horata suyunun önceki yillara göre her sene daha da azalarak aktigi, bu kadar çok azalmanin sebebinin bilinmedigi belirtildi.

Horata suyu neden azaldi?

Malatya Valisi Vasip Sahin, Konak kasabasindaki Horata mesire yerini inceledi, piknik yapan vatandaslar ve isletme sahibiyle görüstü.

Vali Sahin il merkezine 5 kilometre mesafedeki Konak Mahallesinde bulunan Horata mesire alaninda piknige çikan vatandaslarla görüstü, sohbet etti. Vatandaslar, Beydagi’nin eteklerinden çikan Horata suyunun çevresinde yer alan ve Malatya halkinin daha önceleri de durgun, temiz ve soguk sularin aktigi bu mesire alaninda dinlendigini, ancak bu gün bu suyun çok azaldigini ve mesire alaninin su sorununun çözümlenerek yeniden düzenlenmesi gerektigini bildirdi.

Vali Vasip Sahin mesire alanini gezerek isletme sahibinden bilgiler aldi. Bu mevsimlerde Horata’nin suyunun azaldigini ancak önceki yillara göre suyun her sene daha da azalarak aktigini, bu kadar çok azalmanin sebebinin bilinmedigi belirtildi.

Vali Sahin, bu güzel mesire alaninin su sorunun çözülmesi, mesire alaninda günün sartlarina uygun düzenlemeler yapilmasi, engelli vatandaslara uygun alanlarin olmasiyla temizlik konusunda titizlik gösterilmesi gerektigini belirtti.  

Konak Mahallesinde esnaf ve vatandaslarla görüsen Vali Sahin, mahalle kahvehanesini ziyaret etti,  mahalle sakinleriyle acili ayran içti, sorun ve talebi dinledi. Vatandaslarin özellikle yol ve toplu ulasim araci konusundaki taleplerini ilgili birimlere iletecegini söyledi.