Siyaset
Giriş Tarihi : 28-04-2014 16:33   Güncelleme : 28-04-2014 16:33

“Hiç oy almadigimiz bir sandiga bile itiraz ettiler

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Hekimhan ilçesindeki seçim sonuçlarina yapilana itirazlar hakkinda, “Hiç oy almadigimiz bir sandiga bile itiraz eden AK Parti’nin bu tutumu itirazlarin ne kadar geçersiz oldugunun göstergesidir” dedi

“Hiç oy almadigimiz bir sandiga bile itiraz ettiler

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Il Baskani Enver Kiraz,  Yüksek Seçim Kurulu’nun Hekimhan ilçesinde belediye baskanligi seçimine son noktayi koyan karariyla ilgili parti binasinda açiklamada bulundu.

 “Hafta sonu yasanilan bir gelismeyi de sizlerle paylasmak istiyorum. Hekimhan’da, AK Parti’nin asilsiz iddialarla demokrasiye aykiri sergiledigi tutum nihayet Yüksek Seçim Kurulu  (YSK) sona erdirdi. Hiç oy almadigimiz bir sandiga bile itiraz eden AK Parti’nin bu tutumu itirazlarin ne kadar geçersiz oldugunun göstergesidir. Hiçbir arastirma yapmadan, sag olan kisileri ölü, saglikli kisileri kisitli, köyde yasayanlari yurt disinda yasiyormus gibi göstermek, en yalin ifadeyle hem seçimlere gölge düsürmek hem de Hekimhanlilarin özgür iradesine saygisizliktir” dedi.

Enver Kiraz, “Bilindigi üzere tüm yurt genelinde engelli vatandaslar da oylarini kullanma haklari vardir, bu haklarini da kullanmislaridir. AK Parti, Hekimhan’da 39 engellinin kisitli oldugunu belirterek, itirazda bulunmustur. Oysa kisilerin kisitli olmasi için mahkeme karari olmasi gerektigini en iyi bilenler AK Partililerdir. Buna ragmen sadece seçime itiraz etmek için engelli vatandaslarimizi kullanan AK Parti zihniyetini kiniyorum. AK Parti’nin gösterdigi bu seviyesiz tutum en basta engelli vatandaslarimiza ve ailelerine yapilmis saygisizliktir.  Ayrica AK Parti, YSK’ya oy kullananlardan bazi kisilerin ölü oldugunu belirterek itiraz etmistir. Ölü gösterilen vatandaslarimizin büyük kismi hala hayatta olup, AK Parti bu kisilere sag misiniz ölü müsünüz? Seklinde sorulmasina sebep olmus, yasayan kisileri ölü göstererek bir kez daha içler acisi durumlarini ortaya koymustur” ifadelerini kullandi.

AK Parti, Hekimhan’i yaklasik 1 aydir gerdi. Insanlari birbirlerine düsürmek için elinden geleni yapti. Herkese stres, sikinti yasatti. Bu yüzden, AK Parti’nin Hekimhanlilara bir özür borcu vardir. Her itiraz ettiklerinde basinin karsisina geçen AK Partililer simdi de çiksinlar Hekimhanlilardan özür dilesinler. Hekimhan CHP’nin kalesidir, kalesi olmaya devam edecektir. Kendi oylarina sonuna kadar sahip çikan, gece gündüz nöbet tutan bütün Hekimhan’a bir kez daha tesekkür ediyoruz” seklinde konustu.