Spor
Giriş Tarihi : 29-12-2020 18:04   Güncelleme : 29-12-2020 18:04

“Herkes Ayağını Denk Alsın!”

Yeni Malatyaspor'un Erzurumspor'a 3-1 yenildiği maç sonrası yaşanan küfür skandalıyla ilgili tecrübeli defans oyuncusu Semih Kaya sert konuştu.

“Herkes Ayağını Denk Alsın!”

 

Pandemi nedeniyle seyircisiz oynanan karşılaşmada protokol tribününde maç sonrası takıma ve teknik heyete küfür ve hakaret eden kişiler ile ilgili defans oyuncusu Semih Kaya adeta ateş püskürdü. Kulübe hiçbir katkısı bulunmayan kişilerin küfür ve hakaret etmelerine tepki gösteren Kaya, “ Herkes ayağını denk alsın. Kulübe hiçbir katkıları olmamış, bize hiçbir katkıları olmamış, tek başımıza burada yönetimimizle, hocamızla birlikte elimizden geldiğince her şeyi yapıyoruz. Birkaç kendini bilmez gelmiş tribünden bağırıyor. Bunu mu bekliyorlar? Bu kadar basit mi? Biz orada ne fedakârlıklar veriyoruz, elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, bir mağlup oluyoruz, oradan bize küfrediyorlar” dedi.

Atağa çıkarken kaptırdıkları topları Erzurumspor’un iyi kullandığını kaydeden Kaya, rakibin bu hatalar sonrası sonuca gittiğini belirtti. Ligdeki her maçı kazanamayacaklarını kaybedilecek maçların da olacağını vurgulayan Kaya,” Her maçımızı kazanamayacağız. Lig, uzun bir maraton. Tabi kazanmak isterdik Erzurum’a karşı. Üzgünüz, önümüzdeki maçlara bakacağız. Önümüzde bir deplasman maçı var, onu kazandığımız taktirde önümüzde hiçbir engelin olmayacağını düşünüyorum. İyi giden bir çıkışımız var, bunu sürdüreceğiz, kimsenin şüphesi olmasın.” sözlerini kullandı.

Takımın ve yönetimin elinden geleni yaptıklarını, bundan sonraki karşılaşmalarda daha da etkili olacaklarını söyleyen Kaya,” Biz her maçı kazanamayacağız. Bazı kişiler de bunu üstüne alınsın, böyle zamanları mı bekliyorlar? Mağlup olmamızı mı bekliyorlar? İyi gün taraftarları mı? Kulübe hiçbir katkıları olmamış, bize hiçbir katkıları olmamış, tek başımıza burada yönetimimizle birlikte, hocamızla birlikte elimizden geldiğince her şeyi yapıyoruz. Birkaç kendini bilmez gelmiş tribünden bağırıyor. Bunu mu bekliyorlar? Bu kadar basit mi? Biz orada ne fedakârlıklar veriyoruz, elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, bir mağlup oluyoruz, oradan bize küfrediyorlar. Bu mu yani taraftarlık? Bu mu takımın arkasında durmak? Herkes biraz fedakârlık göstersin. Biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hocalarımız, yönetimimiz her şeyi yapıyor. Hiçbir şekilde kulübe katkısı olmayanlar gelip bizi eleştiriyor. Herkes ona göre ayağını denk alsın. Hiçbir katkıları yok, gelmiş bize küfrediyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla