Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2013 17:53   Güncelleme : 29-08-2013 17:53

"Her zaman halkimizin içindeyiz"

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, “Seçimden seçime degil, her zaman halkimizin içindeyiz ve ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” dedi.


Beraberinde, Madeni Esya Sanatkarlari Odasi Baskani Cemil Çolak, AK Parti il baskan yardimcilari Murat Turgut ve Selim Çaglar ve parti yöneticileriyle birlikte Bakircilar Çarsisi’ni ziyaret ederek, esnafi sorunlarini dinleyen AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, belediyenin Bakircilar Çarsisi’ndaki düzenlemesini de yerinde gördü.
Esnafi gezerken alis veris yapan ve Bursa’dan geldigini söyleyen Tülay Göktas isimle kadin, “Anne annem Malatyali oldugu için Malatya’ya ziyarete geldim. Daha önceki yillarda da gelip gidiyorum. Ancak, yesil meyve agaçlarini kesilip yüksek katli binalar yapilmasi beni üzdü” dedi.
Bakircilar Çarsisi esnaflarindan Murat Çelik ve Bayram Sevim ise, belediyenin Bakircilar Çarsisi’ni düzenlerken, dükkanlarin önünde kemer yaparak is yerlerinin daraltildigindan sikayetçi oldular.
Nurettin Beyazit ise yapilan uygulamadan memnun olduklarini ifade etti.
Esnafi ziyaretle ilgili degerlendirmede bulunan Milletvekili Mustafa Sahin, ”Milletimizde yanlis bir algi vardi. Bu hükümet büyük alis veris merkezlerini tesvik ediyor diye. Bakin burada, esnaflarimizin yeri düzenleniyor ve güzel bir görünüme kavusacak. Burasi bitince, açik hava alis veris merkezi durumuna gelecek. 50-60 yildir buraya bir sey yapilmamis. Yagmur ve günesten korunmasi için güzel çalismalar yapilmis. Yanilmiyorsam, belediye buraya 2,5 milyon TL’den daha fazla harciyor” ifadelerini kullandi.
Her nimetin bir külfeti oldugunu, bu çalisma döneminde esnaflarin sikinti çekebilecegini ancak sonunun iyi olacagini söyleyen Sahin, bazi esnaflarin ‘seçim yaklasiyor, vekiller gelmeye basladi’ sözüne tepki gösterip, “El insaf. Bütün milletvekilleri olarak her zaman vatandas ve esnaflarimizi ziyaret ediyoruz. “Seçimden seçime degil, her zaman halkimizin içindeyiz ve ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” seklinde konustu.
Madeni Esya Sanatkarlari Odasi Baskani Cemil Çolak ise, burasinin adeta açik alis veris merkezi haline gelecegini ifade ederek, “Burasi Malatya’mizin en güzel çarsisi haline gelecektir” dedi.
Çolak, “Demir dogramaci esnaflarimiza sanayide yer verildi. Imalat yapan, sihhi tesisatçilar, tenekeciler ve sobacilar da sizlerin araciligiyla bunlara da yer verilmesini talep ediyoruz. Yeni yerlerinde imalat, burada ise satislarini yaparlar” seklinde taleplerini iletti.