Malatya
Giriş Tarihi : 31-10-2016 19:21   Güncelleme : 31-10-2016 19:21

Hekimhan’da Ulasim Sorunu Çözülüyor

Büyüksehir Belediyesi Hekimhan ilçesinde 7 mahallenin ulasim sorununu çözerken, 2 mahallede ise çalismalarina tüm hiziyla devam ediyor

Hekimhan’da  Ulasim Sorunu Çözülüyor

Malatya’nin bütün ilçelerinin var olan sorunlarini çözmek için çalismalar yapan Büyüksehir Belediyesi, Hekimhan ilçesinde 7 mahallede 34 kilometre birinci kat asfalt çalismasi yapip, 2 mahalleyi bir birine baglayan 6 kilometrelik yolda ise genisletme ve altyapi çalismalari yapiyor. 8 kilometre uzunlugundaki Salicik - Isikli, 10 kilometre uzunlugundaki Baskinik- Çimenlik, 11 kilometre uzunlugundaki Tasoluk - Akmagara yolu ile 5 kilometre uzunlugundaki Kösehasan mahalle yollari asfaltlandi.  6 kilometre uzunlugundaki Girmana – Kocaözü grup yolunda yol genisletme ve altyapi çalismalari tüm hiziyla devam ederken; Eski Sivas yolu olarak bilinen grup yolu ise 4 metre genislikten 8 metre genisligine çikariliyor.

 

“SON ÜÇ YILDA ÖNEMLI HIZMETLER YAPILDI”

 

Hekimhan’da Büyüksehir Belediyesinin son 3 yilda önemli hizmetler ürettigine deginen Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, 7 mahallenin asfalt problemini çözdüklerini, 2 mahallenin ulasimini saglayan grup yolunda ise çalismalarin devam ettigini söyledi. Büyüksehir Belediyesinin son dönemlerde Hekimhan’da yaptigi çalismalara deginen Genel Sekreter Turan, “Son 2 yilda Hekimhan ilçemizde 155 kilometre asfaltlama çalismasi, 76 kilometre yol genisletme çalismasi, 80 kilometrenin üzerinde ise stablize yol çalismasi yaptik. Güzel Hekimhan’imizin ihtiyaç duydugu hizmetleri getirmek için çalismaya devam edecegiz. Çalismalarini tamamladigimiz yollar konusunda vatandaslarimizdan çok olumlu tepkiler aliyoruz. Bu bizleri ayrica mutlu ediyor” seklinde konustu.

Haber Merkezi