Genel
Giriş Tarihi : 30-03-2021 16:10   Güncelleme : 30-03-2021 16:10

Hekimhan’da Araç Filosu Gençleşti

Araçların sürekli arızalanması ve tamir masraflarının artmasıyla birlikte Hekimhan Belediyesi’nde zorunluluk haline gelen Araç Filosu yenileme sürecinde sona gelindi. 23 yeni araç Belediye Filosuna kazandırıldı.

Hekimhan’da Araç Filosu Gençleşti

Hekimhan Belediye Başkanı turan Karadağ, şimdiye kadar İlçede aksayan hizmetlerin temel nedenini araçların eski olmasına bağladı. Belediye Başkanlığına geldiği ilk günden buyana bu sorunu çözmek için çalıştıklarını kaydeden Başkan Karadağ, Filoya dahil edilen 23 yeni araç ile birlikte tüm mahallelere hizmet götürüleceğini söyledi.

Belediyenin 10 yeni araç aldığını, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ’nın yürüttüğü süreçlerle 13 aracın filoya eklendiğini belirten Başkan Karadağ,”  Hekimhan Belediyesine geldiğimizde burada vatandaşa hizmet edilememesinin temel nedeninin araçların eski olmasından kaynaklı olduğunu gördük. Belediye’mizin bütçesi belliydi ve ilk yılımızda bu denli büyük bir alım için kısıtlı bütçemiz vardı.  Genel Başkanımız Veli Ağbaba ile birlikte tüm Belediyeleri gezdik ve 7 yaş altındaki araçları istedik. Bu sayede Belediyemize 13 araç alındı. Biz Belediye olarak da İller Bankası vasıtası ile 10 araç daha aldık.  Çöp arabası, Kepçe ve Kamyon gibi gereksinimleri bu şekilde tamamlamış olduk.  Şuan için Filomuzda 10 yaşından aşağı aracımız yok. Olursa da çalıştırmıyoruz. “ ifadelerine yer verdi.

Araç bakım ve onarım maliyetlerinin Belediye için büyük bir yük olduğuna değinen Başkan Karadağ,” Yaşlı araçların maliyetleri Belediyeye fazla. Bu araçların arızalanma olasılığı çok yüksek ve tamir maliyetleri çok fazla.  Araçların arızalanmaları, yedek parça temininde yaşanan olumsuzluklar ve tamir sürecinin uzaması hizmet sürecini aksatıyor. Bu nedenle bizler araç filosunu yenileme planımızı önceliklerimiz arasına koyduk. Greyder ve 2 ek hizmet aracımızın da tamamlanması ile şuan için Araç Filomuzda bir eksiğimiz kalmayacak. “ sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER