Malatya
Giriş Tarihi : 19-03-2012 17:32   Güncelleme : 19-03-2012 17:32

Hekimhan Müftülügü Çanakkale Sehitleri için Mevlid okuttu

18 Mart Çanakkale Sehitlerini Anma Günü dolayisiyla Hekimhan Ilçe Müftülügü tarafindan 18Mart Pazar günü ögle namazindan önce Merkez Yeni Camii'nde Mevlid-i Serif okundu

Hekimhan Müftülügü Çanakkale Sehitleri için Mevlid okuttu

18 Mart Çanakkale Sehitlerini Anma Günü dolayisiyla Hekimhan Ilçe Müftülügü tarafindan 18Mart Pazar günü ögle namazindan önce Merkez Yeni Camii'nde Mevlid-i Serif okundu.

Hekimhan Müftülügü ve din görevlilerinin organize ettigi programa çok sayida vatandasi katildi.

Merkez Köprülü Camii Imam Hatibi Abdullah Kiziltas, Karsiyaka Camii Imam Hatibi Cemalettin Aslan, Hasançelebi Belde Camii Imam Hatibi Mustafa Altuntas, Halil Ibrahim Camii Imam Hatibi Tayfun Korkmaz, Hafiz Camii Imam Hatibi Mehmet Güven, Güzelyayla Köyü Camii Imam Hatibi Muhsin Uysal ve Ulu Camii Imam Hatibi Ali kKoçyigit’in okuduklari Kur'an-i Kerim, Mevlid-i Serif ve ilahiler sonunda  Ilçe Müftüsü Durmus Ali Çetmi cemaate katilimlarindan dolayi tesekkür etti.

Durmus Ali Çetmi, sunlari söyledi: "Çanakkale Zaferi, vatan topraklarini ve bagimsizligimizi korumak için sahlanan bir milletin, bagimsizlik ve egemenlik askinin heyecan ve ibret verici destanidir. Bizler de böylesine önemli bir hatirayi aziz sehitlerimize dualar göndererek geçirmek istedik. Bu gün sahip oldugumuz her seyi sehit olan dedelerimize borçlu oldugumuzu, unutmamamiz gerekir. Her karis topragi sehit kanlari ile sulanmis olan bu güzel vatanimizin maddi ve manevi kalkinmasi için her kesin kendi alaninda canla-basla çalismasi gerekir. Bu da sehitlerimizin bize emanet ettigi vatana karsi en önemli vazifemizdir" dedi. Daha sonra, vatan millet ve mukaddesat ugruna canlarini feda eden bütün sehitlerimiz için dua yapildi. Bizler de bir kez daha tüm sehitlerimizi rahmetle aniyor, gazilerimize sihhat ve afiyet diliyoruz”