Malatya
Giriş Tarihi : 13-01-2022 11:32   Güncelleme : 13-01-2022 11:45

Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan Doğalgaz Yatırım Programına Alındı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’nın Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinin doğalgaz projelerinin bu yılın yatırım programına alındığını açıkladı.

Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan Doğalgaz Yatırım Programına Alındı

Milletvekili Çalık, beraberinde Malatya Yazıhan İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Kuluncak İlçe Belediye Başkanı Erhan Cengiz ve AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Hacı Özhan ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında gerçekleşen ziyarette Bakan Dönmez, ilçelerde gerçekleştirilecek olan projeler ve yatırımlar hakkında Milletvekili Çalık ve beraberindekilerle istişarelerde bulundu. Milletvekili Çalık, Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinin doğalgaz projelerinin bu yılın yatırım programına alındığını belirterek, Bakan Fatih Dönmez’e teşekkür etti. Çalık, Malatya’nın Yeşilyurt, Battalgazi, Akçadağ, Darende ve Doğanşehir ilçelerinde toplam 201 bin 765 doğalgaz abonesinin olduğunu kaydetti. Daha sonra Milletvekili Çalık ve beraberindekiler Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut’u ziyaret ederek, TOKİ projeleri ve yatırımlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundular.