Spor
Giriş Tarihi : 20-02-2017 18:13   Güncelleme : 20-02-2017 18:13

Hekimhan Belediyespordan hakeme tepki

Son iki yildir, 1.amatörde kurdugu iddiali kadrolarla sampiyonluk hedefleyen Hekimhan Belediyesi Girmanaspor’da, 12 hafta sonra gelen maglubiyet moralleri bozarken, takimin antrenörü Ramazan Koç, müsabakanin hakemine tepki gösterdi

Hekimhan Belediyespordan hakeme tepki

Eflatun beyazli takimin antrenörü Ramazan Koçak, müsabaka sonrasi sert açiklamalarda bulundu. Koçak, müsabakanin hakemi Kerem Candas’in çaldigi düdüklerin oyuncularini tahrik ettigini, ancak futbolcularinin hakeme uymayarak, maglubiyete ragmen olgun davranip, maçi tamamladiklarini söyledi.


“FUTBOL ADIL OYNANSIN”


Koçak yaptigi açiklamada, “Tabi buraya kadar gelmek kolay olmadi. Bir ilçenin kaderini bir hedef dogrultusunda getiriyorsunuz. Ancak maalesef sporcunuzun, belediye baskaninizin, yönetiminizin çektigi çile, birkaç kisi tarafindan gasp ediliyor. Hafta sonu bizi 1 - 0 maglup eden Sanayispor’u tebrik ediyorum. Amacim onlarin galibiyetine gölge düsürmek degil. Takimimiz maçi çevirmek adina birçok gol pozisyonlarindan yararlanamadi. Sporcularimin büyük özverisi, bize 3 puandan daha çok sey katti. Ancak maçin hakemi futbolun önüne geçti. Eger hakemin kafasina göre çaldigi düdüklerden dolayi, sporcularim üslubuna bile dikkat etmeyen bu hakeme uymus olsalardi, maç bu sekil bitmeyebilirdi. Bu konuda oyuncularimi, kötü hakem yönetimine uymayarak bilinçli hareket ettiklerinden dolayi kutluyorum. Bugün kaybettigimiz için degil liderken bunlari söylüyoruz. Konusuyoruz ki, hakem camiasi ve ASKF yönetimi de kalan 2 kritik hafta ve playoff’lar öncesi, önlemini alsin. Hiç kimse Hekimhan’i sahipsiz görmesin. Biz kimseden bir sey beklemiyoruz. Futbol adil oynansin, hak eden kazansin istiyoruz” ifadelerini kullandi.