Malatya
Giriş Tarihi : 04-10-2016 18:25   Güncelleme : 04-10-2016 18:25

“Hayvancilikta Önemli Mesafe Kat Edildi”

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan Malatya Ili Kirmizi Et Üreticileri birligini ziyaret ederek Üretici Birlik ve Ziraat Odasi baskanlariyla kahvaltida bir araya geldi.

“Hayvancilikta Önemli Mesafe Kat Edildi”

  Niyazi Misri Caddesinde bulunan Kirmizi Et Üreticileri birliginde Baskan Selahattin Gürkan’in ziyaretinde Malatya ili Kirmizi Et üreticileri birligi baskani Mehmet Taneli, Malatya Ili Süt üreticileri birligi baskani Aziz Kurtoglu, Battalgazi Ziraat Odasi Baskani Mehmet basar, Yesilyurt Ziraat odasi  baskani Dogan Solmaz, canli hayvan pazari dernek baskani Ramazan Kirma, Damizlik Koyun Keçi Yet. Birlik Baskan vekili, AK Parti Battalgazi Ilçe Baskani Osman Güder, Battalgazi belediyespor kulüp baskani Sahin Uslu, Kirmizi Et Üreticileri birlik yönetim kurulu üyeleri Abbas Arslan, Ahmet Haskul hazir bulundu.

 

“BASKAN GÜRKAN HEP YANIMIZDA OLDU”

Samimi bir havada geçen ziyarette Malatya’nin yöresel ürünleriyle hazirlanmis kahvalti masasinda oda ve birlik baskanlariyla kahvalti gerçeklestirildi. Hayvanciligin gelecegiyle ilgili konusulan ziyarette Baskan Gürkan Birlik ve Oda baskanlarinin çalismalarinda her zaman Battalgazi Belediyesi olarak yanlarinda olduklarini belirtti. Malatya ili kirmizi et üreticileri birlik baskani Mehmet Taneli yaptigi konusmasinda her zaman Baskan Gürkan i yanlarinda gördüklerini belirterek hizmetlerinden dolayi tesekkür etti. Baskan Taneli sözlerine söyle devam etti” Sayin Baskanimiz her zaman üreticilerimizin ve bizlerin yanlarinda olmustur. Bizlerin sorunlarina ortak olmus çözümü için elinden gelen her türlü imkani seferber etmistir. Kendisini yürekten kutluyorum. Malatya da Hayvancilik organize sanayi bölgesini kisa zamanda insallah hayata geçirtecegiz. Yakinda kesimhanemizde hizmete girecek. Hep birlikte açilisini gerçeklestirecegiz. Sayin Tarim Bakanimiz Faruk Çelik sayesinde hayvancilik büyük mesafeler kat etmeye basladi Inaniyoruz ki bundan sonra daha iyi çalismalar olacak. Geçtigimiz haftalarda 1100 adet ithal hayvan Malatyali üreticilerimize dagitildi. Ülkemizin vazgeçilmezi Tarim ve hayvanciliktir. Bizleri ziyaret ederek sorunlarimizi dinleyen her zaman yanimizda oldugunu bildigimiz Battalgazi Belediye Baskanimiz Selahattin Gürkan a tesekkür ediyorum. Burada birbirinden degerli oda ve birlik baskanlarimiz var. Zaman, zaman bir araya gelerek istisareler içerisinde oluyoruz. Yapilan her güzel is Üreticilerimize ve Malatya’nin faydasina olduktan sonra bizler görevimizi layikiyla yapmis oluyoruz “ dedi.          

 

GÜRKAN: HER ZAMAN DESTEK OLACAGIZ

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan sivil toplum kuruluslarinin önemine dikkat çekerek üretici birlik baskanlarini ve Ziraat odasi baskanlarini bir arada görmenin mutlulugunu yasadigini belirttigi konusmasinda  “Malatya'da sunu gördüm. Bu beni heyecanlandirdi. Özellikle birlik baskanlarimizin kendi islerine duymus oldugu heyecan beni hakikaten heyecanlandirdi. Ben bu birlik baskanlarimizin heyecanlarini tebrik ediyorum. Heyecanlarini yitirmemelerini, o heyecanlarin hayallerle süslenip, gelecekte icraata dönüsmesini diliyorum. Kirmizi Et Üreticileri Birlik Baskanimiz Mehmet Taneliyi tebrik ediyorum. Hakikaten Kirmizi et üreticileri birligi sadece Malatya ölçeginde degil, Türkiye ölçeginde de yapmis oldugu çalismalar, göstermis oldugu çabalar, hakikaten bu birligin en üst seviyesindeki kurumlara yönetici olarak tasinmasinda, hem Malatya’nin Kirmizi Et Üreticileri Birligi’nin diger birliklerle ve odalarla bir birliktelik olmasi ve bu birlikteligin çiftçilerimize ve hayvancilikla ugrasan insanimiza arti imkanlar sunmasi anlaminda da önemli bir birliktelik olarak görüyorum. Bu birlikteligin insallah bundan sonraki süreçte de, bu çalisma ivmesini artirarak devam edecegine inaniyorum. Ve bu birligimizin ve birlikteligimizin hayirli olmasini temenni ediyorum. Biz Belediye Baskani olarak da bütün sivil toplum örgütleri olsun, derneklerimiz, meslek kuruluslarimiz, sendikalarimiz olsun ve bu tür üretici birliklerimiz olsun, tabii ki sehrin sehrül emini, sehrin bütün degerleri, toplumun tüm kesim ve kesitleri ile ilgilenmesi ve alakadar olmasi lazim.” dedi.

Yaklasik 2 saat süren ziyaret esnasinda diger üretici birlikleri ve ziraat odasi baskanlari sorun ve dileklerini Baskan Gürkan’a anlatarak fikir alisverisinde buldular.