Malatya
Giriş Tarihi : 13-02-2018 16:20   Güncelleme : 13-02-2018 16:20

Hayvanciligin Sorunlari Konusuldu!

Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu Baskani Ihsan Akin, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan’i ziyaret etti. Ziyarette, Battalgazi Belediyesi’nin hizmetleri ile tarim ve hayvancilik alaninda yasanan sorunlar ve yapilan çalismalar konusuldu

Hayvanciligin Sorunlari Konusuldu!

Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu Baskani Ihsan Akin, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan’i makaminda ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. Ziyarette konusan Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu Baskani Ihsan Akin, Baskan Gürkan’in takdire sayan çalismalar yaptigini belirterek, “Malatya'ya çok güzel bir eser örnek bir proje kazandirdilar. Türkiye'de baktiginiz zaman onun örnegi var midir, yok mudur ben hiç görmedim ama ben öncelikli olarak tabii Malatya'da böyle bir yerin olmasi, böyle bir hizmet binasinin özellikle kendi enerjisini dahi üreten bir binanin oldugunu ben rastlamadim.  Bu anlamda da kendilerini tebrik ediyoruz, takdir ediyoruz.  Çünkü bu islerde biliyorsunuz yapilan hizmeti takdir etmek insanligin geregidir.  Bundan bazi insanlar rahatsiz olabilirler.  Çok da önemli degil.  Önemli olan burada nedir? hizmetleri takdir edeceksiniz ki tekrar devamlari gelsin ve marifette iltifata tabidir.  Bu anlamda Sayin baskanimizi ve ekibini tebrik ediyoruz.  Tekrar Allah hayirli ugurlu etsin diyoruz.  Yeni binalarinda yeni hizmetleri ile yeni yapacagi projelerle, özellikle kültür alanindaki yaptigi projelerle, yine alti yap anlaminda, asfalt santiyesinden tutun bütün yapilan hizmetler takdire sayandir. Bunlari belki saymak istesek dakikalarca saymamiz gerekir.  Onun için biz özet olarak kendisine tesekkür ediyoruz bir Malatyali olarak. Allah hayirli ugurlu etsin diyoruz” ifadelerini kullandi.

KATILIMCI BELEDIYECILIK VURGUSU

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan ise, ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek, “Degerli baskanimizin sahsinda tüm Tarim ve Hayvancilik platformunun üyelerini, oda baskanlarini burada görmekten, agirlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bizim belediyecilik anlayisimiz içerisinde en temel ögelerimizden bir tanesi olmazsa olmazimiz katilimci belediyeciliktir. Katilimci belediyeciligin temel amaci da sivil toplum örgütleri olsun, sosyal taraflar olsun, sendikalar olsun, meslek kuruluslari olsun, yerel ve kanaat önderleri olsun sehrin degerleriyle sehri yönetme olgusudur. Biz bu anlamda gerek Tarim ve Hayvancilik Platformu olsun, gerek diger meslek örgütleri olsun, belediye olarak yakin iliski ve temas içindeyiz. Onlarin görüs ve önerileri bizim için önemlidir ve manidardir. Bu platformumuz da Malatya’daki çalismalariyla göz dolduran, birlik beraberlik anlaminda hayvanciligin tekrar köylü nezdinde gündeme gelmesi ve orada bir kisilik, benlik bulmasi ve bizimde böyle bir dernegimiz var, bu dernegimiz de bizim sorunlarimizla yakinen ilgileniyor anlayisinin özellikle hayvancilik ve çiftçilikle ugrasan vatandaslarimizin zihninde böyle bir yapi olusmasi, kendilerine böyle bir öz güven kazandirilmasi, bu dernek ve platformun sayesinde olmustur. Bu platformun çalismalarini yakindan takip ediyorum. Çalismalari takdir ediyorum. Netice itibariyle hükümetimizin önümüzdeki süreç içerisinde hayvancilikla ilgili tesvikleri, diger tarim alanlarindaki tesvikleri de yeni paket yasayla birlikte insallah vatandasimizin tekrar köye dönüsünün saglanmasi noktasinda ve köyde tekrar üretimin canlandirilmasi noktasinda önemli bir tesvik unsuru olacagi kanaatindeyim.  Ben tekrar degerli misafirlerimizi burada görmekten ve agirlamaktan büyük mutluluk duydugumu belirtmek istiyorum” dedi.