Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-01-2014 11:17   Güncelleme : 11-01-2014 11:17

Hayvanciliga destek istendi

Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Yesilyurt Ilçe Baskani Bayram Taskin ile Battalgazi Ilçe Baskani Osman Güder’e hayirli olsun ziyaretinde bulundu, hayvanciliga yerelde destek istedi

Hayvanciliga destek istendi


AK Parti Yesilyurt ilçe baskani Bayram Taskin, “Malatya’da aktif bir sivil toplum kurulususunuz, meslek örgütüsünüz, günümüzde artik unutmaya yüz tutmus bu geçim kaynagini tekrar ayakta tutmaya çalisiyorsunuz. Insanlari yerinde itama etme, yerinde mutlu etme, yerinde geçinebilme noktasinda koyun ve keçi yetistiriciligi gerçekten çok önem arz ediyor yoksa köylerin hizla bosaltildigi herkesin Sehre yigildigi bir ortamda sehirde ister istemez geçim sikintisi basliyor. Mali suçlar basliyor, ahlaki suçlar basliyor, bu toplumun kanayan yarasi, sanimizin yarasi ancak bu sekilde organizasyonlarda köylüyü tekrar yerinde tutma ortak geçim imkani temin edilebilme gayretiniz gerçekten takdire sayandir ben bu çalismalarinizdan basarilar diliyorum tekrar bizi ziyaretinizden dolayi da ayaklariniza saglik diyorum” dedi.

Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin ise, “Bizde degerli AK Parti Yesilyurt Ilçe Baskani Bayram Taskin’a ve yönetim kurulundaki arkadaslardan bizleri kabul ettiklerinden dolayi tesekkür ediyoruz, görevlerinin hayirli olmasini diliyoruz, insallah tabi birçok zamandir gelmeye çalisiyoruz ama kismet bugüneymis tabi bu anlamda hayvancilikla alakali son yillarda önemli destekler olmustur özellikle mevcut hükümetimiz zamaninda. hem bakanligimiza hem hükümetimize yine ayri, ayri tesekkür ediyoruz.  Insallah herkes de hayvancilar için kirsaldaki üretimin artabilmesi içinde ayri, ayri destek istiyoruz çünkü bu önemli bir hizmet dogal bir üretim bu üretimde orda ki insanlari tutmak çok önemli bunun içinde yine yerel yöneticiler olsun ulusal yöneticiler olsun hayvancilara insallah destekleri devam edecektir” diye konustu.

AK Parti Battalgazi ilçe baskani Osman Güder ise, sunlari anlatti: “Biz ayni zamanda meslek olarak veteriner hekimligi meslegini icra ettigimizden mukabil ihsan baskanimla sik, sik bir araya geliyoruz gerçekten ihsan baskanimin da Malatya için bir kazanim oldugunu düsünüyorum. böyle bir sivil toplumu kurmus oldu ve bu sivil toplum örgütü sayesinde malatya hayvanciligini bir noktaya tasidigina inaniyoruz. Kendilerine Malatya ya vermis oldugu bu çalismalardan dolayi üreticilerimiz adina partimiz adina kendilerine tesekkür ediyoruz.”