Malatya
Giriş Tarihi : 13-08-2017 18:18   Güncelleme : 13-08-2017 18:18

Hayvan Hastanesi Eksikligimiz mi?

Giresun Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi Yönetim Kurulu Baskanligina seçilen Talat Çetiner’ in “Karadeniz de ilk defa hayvan hastanesi açacagiz.” sözünün ardindan akillara acaba Malatya’da da açilacak mi sorusu geldi. Bu soruyu ve Malatya’da bulunmayan Hayvan Hastanesinin bir eksiklik olup olmadigini Malat­ya Ili Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi Yönetim Kurulu Baskani Ergün Günaydin’ a sorduk. Günaydin, “Hayvan hastanesini açmak o kadar kolay degil. Hastanenin olmamasi Malatya için bir eksi degil ama olsa bu Malatya için bir arti olacaktir.” dedi

Hayvan Hastanesi Eksikligimiz mi?

>>Hanife Sari (Özel Haber)

Giresun Ili Damizlik Sigir Yetistiriciligi Birliginin seçimli genel kurulunun ardindan Talat Çetiner 998 oy alarak tekrar Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi yönetim kurulu baskanligina seçilmisti.  Yapilan seçim sonrasi açiklamalarda bulunan Giresun Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi Yönetim Kurulu Baskanligina seçilen Talat Çetiner, “Karadeniz de ilk defa hayvan hastanesi açacagiz. Yine rekabet piyasasi olusturup üyelerimize çok ucuz fiyata ilaç temin edecegiz ve hasta muayenesine gidecegiz.” dedi.  Çetiner bu açiklamasinin ardindan ilimizde de bir hayvan hastanesi açilacak mi sorusu akillara geldi. Söz konusu hastaneyi gerekli sartlarini ve Malatya ili için bir eksiklik olup olmadigini Malat­ya Ili Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi Yönetim Kurulu Baskani Ergün Günaydin ile konustuk.

“HAYVAN HASTANESINI AÇMAK O KADAR KOLAY DEGIL”

Malat­ya Ili Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi Yönetim Kurulu Baskani Ergün Günaydin bu konudaki görüslerini su sekilde ifade etti: “Hayvan hastanesini açmak o kadar kolay degil.  Tabi ki açilsa çok güzel. Simdi hayvan hastanesi için 3 tane uzman veteriner hekim isteniyor. Ilimizde de uzman veteriner sayisi bence çok fazla degil, bu rakamlarin altindadir diye düsünüyorum.  Klinik anlaminda olsa bir sikinti yok ama hayvan hastanesinin yönetmeligi biraz farkli.  Bu is için 3 tane veteriner hekim istendigi için bu hastanelerden açmak zor.  Hayvan hastanesinin olmamasi Malatya için bir eksi degil ama olsa bu Malatya için bir arti olacaktir ve Malatya ya bir kazanim saglayacaktir. Baska bir açidan olaya baktigimizda zaten klinikler birer hastane görevi görüyor.”