Malatya
Giriş Tarihi : 21-03-2017 19:16   Güncelleme : 21-03-2017 19:16

Hayircilar Yalan Makinasi

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Malatya'nin Pütürge ve Doganyol ilçelerinde mitinler düzenledi. 'Hayir' diyenlerin yalan makinesi gibi oldugunu ifade eden Tüfenkci Kiliçdaroglu'na hitaben, "Hadi canim sen de yalanin da bu kadari olmaz. Sen milletimizi aptal mi zannediyorsun" dedi

Hayircilar Yalan Makinasi

M. ALI GÜNAYDIN

AK Parti Malatya Il Teskilati referandum çalismalari kapsaminda Pütürge ve Doganyol'da miting yapti. Ilk olarak Pütürge ilçesinde gerçeklesen mitinge katilan Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, "Bugün Pütürge bir baska güzel. Pütürge, Ankara'ya ses veriyor. Terör örgütlerine ses veriyor. 'Hayircilara ses veriyor. Pütürge 'Evet' veriyor. Pütürge'nin karari net, evet" diye konustu.

TÜRKIYE’YI ÜÇ KAT BÜYÜTTÜK

Bakan Tüfenkci, AK Parti hükumetlerinin bütün engellemelere ve terör faaliyetlerine, 15 Temmuz darbe girisimine, sistem arizalarina ragmen Türkiye'yi her alanda üç kat büyüttügünü kaydetti. Güçlü bir Türkiye için 16 Nisan'da güçlü bir 'Evet' diyeceklerini kaydeden Tüfenkci, "15 Temmuz'da Malatya 7 sehit verdi, bunun 4'ü Pütürgeli, biri de 16 yasindaki Engin Tilbaç kardesimiz. Hani bugün birileri diyor ya gençler ne yapar, 18 yasinda milletvekili olur mu, 16 yasindaki biz gençlerimizi sehit verdik sehit" diye konustu.

“KILIÇDAROGLU BIR KERE 'HAYIR' DEDI”

Meydanda toplanan kalabaliga konusan Tüfenkci, "15 Temmuz'u biz unuttuk mu arkadaslar? Unutmadik, unutmayacagiz da. Malatyali, Pütürgeli, Türkiye 15 Temmuz darbe girisimine bir kere 'Hayir' dedi Kiliçdaroglu. Bir kere 'Hayir' dedi, o da 15 Temmuz'da darbeye 'Hayir' dedi. Milli irade 16 Nisan'da ne diyecek, 'Evet' diyecek. Dik duranlar, meydanlari dolduranlar, tanklara, toplara, tüfeklere kendini siper edenler, 16 Nisan'da da bu vatana, bu millete Allah'in izni ile sahip çikacak" diye konustu. Yeni Anayasa degisikliginde yer alan seçilme yasinin 18'e düsürülmesi maddesinin elestirildigine dikkat çeken Tüfenkci, "Biliyorsunuz 15 Temmuz'da Malatya 7 sehit verdi, bunun 4 tanesi Pütürgeli, biri de 16 yasindaki Engin Tilbaç kardesimiz. Hani bugün birileri diyor ya 'gençler ne yapar?' 18 yasinda milletvekili olur mu? 16 yasindaki biz gençlerimizi sehit verdik sehit. Bu vatan için, bu millet için, bu bayrak için canini verenler, kanin verenler, ezanlar susmasin diye canini verenler 18 yasinda, 19 yasinda sehit oluyorlar da, 20 yasinda, 21 yasinda sehit oluyorlar da mecliste mi temsil edilemeyecekler" ifadelerine yer verdi.

“HAYIRCILAR YALAN MAKINASI”

Ana muhalefet partisinin bu konudaki tutumunu elestiren Tüfenkci, "Bunlar zannediyorlar ki gençlere 18 yasinin yolu açilinca Türkiye Büyük Millet Meclisinin tamami gençlerden olusacak. Bunlar her alanda oldugu gibi burada da yalan söylüyorlar. Hayir diyenleri bir dinleyin sanki yalan makinesi. Kiliçdaroglu'nu dinleyin, Aydin'a gitmis diyor ki 'Muhtarlar eger 16 Nisan'da evet çikarsa ne olacak, muhtarliginiz elinizden alinacak' Minibüs duragina gidiyor 16 Nisan'da evet çikarsa ne olacak biliyor musunuz? 'Sizin bu hat duraklari iptal edilecek' Hadi canim sen de yalanin da bu kadari olmaz. Sen milletimizi aptal mi zannediyorsun? Bu millet her zaman dik durmus, hakliyla haksizi hep ayirmis, bu millet kimin dogru kimin yalan söylüyor hep göstermis. Ne zaman sandik kurulsa ferasetini ortaya koymus 16 Nisan'da da insallah ferasetini bu millet ortaya koyacak. Biz hep size inandik, güvendik, inanmaya da güvenmeye de devam edecegiz" seklinde konustu. 16 Nisan'da milletin ferasetini ortaya koyacagini belirten Tüfenkci, "Biz istiyoruz ki 16 Nisan'da tek söz sahibi millet olsun. Onun içinde bu ülkede söz sahibi olacaksa, birileri karar ve yön verecekse Pütürgeli, Malatyali kardeslerim, milletimiz olsun" ifadelerine yer verdi.

"MILLI GELIR NEDEN 25 BIN DOLARA ÇIKMASIN”

Türkiye'yi büyütmek istediklerini kaydeden Tüfenkci, "Istiyoruz ki Türkiye'de kisi basi milli gelirler artik 11 bin dolarlardan 25 bin dolarlara çiksin, ihracatimiz 150 milyarlardan 500 milyarlara çiksin. Onun için esnafimiz iç ticaret hareket kazansin diye, vatandasimiz kazansin diye beyaz esyada, mobilyada KDV, ÖTV indirimi yapmistik. Bu süre Nisan ayinda doluyor. Maliye Bakanligiyla görüsüyoruz insallah bu süreyi uzatabiliriz" diye konustu.

“INSALLAH BAHAR GÖNÜLLERDE ÇIÇEK AÇAR”

Nevruzun baris, huzur ve refah getirmesini dileyen Tüfenkci, sunlari kaydetti: "Insallah bu bahar hem gönüllerimizde hem de ülkemizde çiçekler açacak. Türkiye yepyeni bir sistemle, yeniden dogacak. Ülkemiz daha güçlü ve aydinlik yarinlara, güçlü ekonomiye, yönetime ve istikrara, güçlü ve tarafsiz yargiya, saglam demokrasiye, çatisma yerine uyum ve dengeye kavusacak. Çesitli medeniyetlerde çaglar boyunca kutlanan ve yeniden dirilisin tarihi olan nevruz, dayanismanin ve kardesligin simgesi olmustur. Bu anlamli günü özüne uygun biçimde kutlamali, birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenmeliyiz."

"YENI BIR TÜRKIYE IÇIN IRADEMIZI ORTAYA KOYACAGIZ"

Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir ise Pütürge'nin referandum un önemini anladigini ifade etti. Çakir, Pütürge'nin 16 Nisan'da güçlü bir 'Evet' diyecegine inandiklarini belirterek, "Hedef koyuldugu gibi insallah sadece Malatya'da degil, Türkiye'de birinciligi hedefleyen bir Pütürge'ye de bu yakisir. Çok yogun bir sekilde gece gündüz demeden çalisiyoruz. Biz, her yere hizmeti nasil götürebiliriz, imkânlarimizin çok daha ötesinde çalisiyoruz. AK Parti felsefesi ve AK Parti belediyeciligi anlayisiyla çalisarak, Pütürge'mizi her yönüyle gelistirecegiz" dedi. Malatya'nin bölgenin cazibe merkezi haline geldigini dile getiren Çakir, "Malatya nasil gelisip, bölgenin cazibe merkezi haline geldiyse, her ilçemizi de alt yapisindan üst yapisina kadar gelistirecegiz. Pütürge'mizin bütün altyapisi yenilendi. 30-40 yil hiçbir sorun olmayacak" seklinde konustu.

“DOSTA GÜVEN, DÜSMANA KORKU…”

AK Parti Malatya Il Baskani Hakan Kâhtali da 16 Nisan'da yapilacak olan referandum un önemine vurgu yaparak, "Biz bu ülkede AK Parti hükumetleri döneminde yapmis oldugumuz hizmetlerle 11 seçimi hep birlikte geçirdik. Allah'a sükürler olsun her defasinda hem Malatya hem de Türkiye AK Parti'yi Türkiye'de birinci yapti. Insallah bu defa da Pütürge Türkiye'de birinci olacak. Pütürge'nin bu coskusu, bu görüntüsü inanin dosta güven veriyor, düsmana korku saliyor. 17 Nisan'da yeni bir Türkiye için hep birlikte kendi özgür irademizi sandiga yansitacagiz" dedi

TÜFENKCI ESNAF ZIYARETINDE BULUNDU

Bakan Tüfenkci ve beraberindeki protokol Pütürge ve Doganyol Ilçelerinde yaptigi miting sonrasi esnaf ziyaretinde bulundu. Bakan Tüfenkci, esnaflarin sikintilari dinlerken, 16 Nisan’da yapilacak olan Referandum için hem Evet Oyu istedi hem de Türkiye’nin güçlenmesi için Hükümetin hangi adimlari atmasi gerektigini esnafla beraber istisare etti. Referandumdan Evet sözünü veren esnaf ise Hükümete ve sayin bakana sonuna kadar güvendigini belirterek, “ülkemiz için ne gerekiyorsa yapacagiz” dedi.