Malatya
Giriş Tarihi : 14-10-2021 17:38   Güncelleme : 14-10-2021 17:38

Hastaneye Vahap Küçük’ün Adı Verilmeli

Merhum Vahap Küçük’ün girişimleri sonucu gündeme alınan ve yapım gerçekleştirilen 100 yataklı Yeni Devlet Hastanesinin yapımında sona gelindi. Geçici kabul çalışmaları devam eden hastaneye Merhum Vahap Küçük’ün adını verilmesi isteniyor.

Hastaneye Vahap Küçük’ün Adı Verilmeli

Konuyla ilgili olarak konuşan Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt; “Merhum Vahap Başkanımız hayırseverliğiyle tanınan bir büyüğümüzdü. İlçenin birçok yerine yapılan okullarda, sağlık evleri ve sağlık ocaklarında onun katkısı vardı. Yapımı tamamlanan Doğanşehir Yeni Devlet Hastanesi Merhum Başkanımız Vahap Küçük’ün en önemli hayallerinden birisiydi. Hastanenin yapılması ise kendisinin girişim ve destekleriyle yapılmıştı. Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Yapılan ve önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılarak hizmete alınması planlanan hastaneye, Merhum Başkanımız Vahap Küçük’ün adının verilmesini temenni ediyoruz. Çünkü bu konuda vatandaşlarımızın da yoğun talebi var” ifadelerini kullandı.

ESNAFLARIN TALEPLERİ DE BU YÖNDE

Vahap Küçük adının yeni yapılan hastaneye verilmesi konusunu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram’da gündeme taşıdı. Bayram bu konudaki görüşlerini ise; “Bilindiği gibi Merhum Vahap Küçük ve ailesi Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizdeki birçok kamu kurum ve kuruluşlarına verdiği destek nedeniyle minnetle anılmaktadır. Yaptırdığı sağlık ocakları, okullar ve hastanelere katkılarını unutmak mümkün değil. Önümüzdeki günlerde açılışının yapılması beklenen Doğanşehir Yeni Devlet hastanesinde de Vahap Küçük’ün adının verilmesi çok uygun olacaktır” şeklinde dile getirdi.

A.Vahap Kaygusuz- Hanife Yiğit (Özel Haber)