Siyaset
Giriş Tarihi : 20-07-2013 12:02   Güncelleme : 20-07-2013 12:02

Hastanenin kaba insaati 2 ay sonra bitecek

AK Parti Malatya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Baskani Mahmut Mücahit Findikli ve AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Idare Amiri Ömer Faruk Öz, Hekimhan ilçesini ziyaretlerinde Hekimhan Devlet Hastanesi'nin kaba insaatinin 2 ay sonra bitirileecegini belirtti

Hastanenin kaba insaati 2 ay sonra bitecek
 AK Parti Malatya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Baskani Mahmut Mücahit Findikli ile AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Idare Amiri Ömer Faruk Öz, beraberindeki partili heyetle birlikte Malatya’nin Hekimhan ilçesinde esnaf ziyareti yapti ve Girmana beldesinde iftar programina katildi
Yapimi devam eden 30 yatakli Hekimhan Devlet Hastanesi insaat alanini da gezen ve yüklenici firmadan teknik bilgiler alan milletvekilleri, çalismalari yerinde inceledi. Yüklenici firma tarafindan hastane kaba insaatinin 2 ay sonra biteceginin bilgisi verildi.
Hekimhan’da Köprülü Mehmet Pasa Egitim Dernegi’ni ziyaret eden Ömer Faruk Öz dernek yetkililerinden çalismalar hakkinda bilgiler aldi.
Milletvekili Öz ile Findikli, beraberindeki heyet ile birlikte Girmana’da iftar programina katilip, burada belde halki ile bir araya geldi ve çesitli sorunlari dinledi.
Ziyaretlerde konusan Milletvekili Mücahit Findikli, AK Parti iktidarlarinin hizmetlerini anlatip, demokratik adimlardan duble yollara, faizlerin inmesinden, saglik alaninda yapilan reformlara, baris sürecinden, yeni anayasa çalismasina kadar yaptiklari hizmetleri dile getirdi.
Milletvekili Ömer Faruk Öz ise 30 Mart 2014 itibariyle büyüksehir olacak Malatya’nin büyüksehir ile saglayacagi avantajlari dile getirip, büyüksehir olduktan sonra imkanlarin daha da artacagini belirtti.
Malatya’nin bir bütün olarak gelismesinin ve kalkinmasinin tüm beldelere ve ilçelere de katma deger olarak dönecegini, yatirimlarin da bununla orantili olarak büyüyecegini anlatan Öz, Hekimhan'in yillardir devam eden su problemini çözecek olan projenin tamamlandiginin müjdesini de verdi.
Ömer Faruk Öz, yapim ihalesinin Iller Bankasi tarafindan Agustos ayinin ilk haftasinda yapilacagini ve bu proje ile Hekimhan'in su probleminin çözülecegini kaydetti.
Milletvekillerine ziyaretine; AK Parti Il Baskan Yardimcilari Abdulselim Çaglar ve Murat Turgut, Hekimhan Ilçe Baskani Ihsan Saritas, Girmana Belediye Baskani Kaya Akgül, Kocaözü Belediye Baskani Gani Karaca, Belediye Meclisi Üyesi Aziz Görgeç ve Il Genel Meclisi Üyesi Nebi Yigit de eslik etti.