Spor
Giriş Tarihi : 24-12-2021 17:12   Güncelleme : 24-12-2021 17:12

“Haram Zıkkım Olsun!”

Maç sonrası açıklamada bulunan Sadık Çiftpınar ve Adem Büyük Hakem Hüseyin Göçek'e ateş püskürdü. Çiftpınar: 'Bunlar buralara gelip üst düzey hakemlik yapıyorlar. Yazıklar olsun. Ben hakkımı helal etmiyorum. Takım arkadaşlarımın tüm ter damlaları haram zıkkım olsun.' dedi. Kaptan Adem Büyük ise tehdit edildiklerini söyleyerek,” Bir tanesi burada 'Siz alttan almazsanız, ben de alttan almam' diyor. Siz kimsiniz? Adam bizi burada tehdit etti. Ne yapalım biz şimdi. Bunlar kendilerini ne zannediyorlar?" sözlerini kullandı.

“Haram Zıkkım Olsun!”

Yeni Malatyaspor'un 2-2 berabere kaldığı maç sonrası açıklamada bulunan Sadık Çiftpınar; “Söyleyecek bir şey yok. Yazıklar olsun. Başka hiçbir şey demiyorum ben. Bunlar buralara gelip üst düzey hakemlik yapıyorlar. Yazıklar olsun. Ben hakkımı helal etmiyorum. Takım arkadaşlarımın tüm ter damlaları haram zıkkım olsun. Hepsine. Ben 70 metreden görüyorum. Adam çelmeyi taktı. Kulübeden Gökhan arkadaşım geliyorum. Çelme takmışsın diyor. Penaltı diyor. Ama bunlar içerde 3 tane burada 4 tane görmüyorlar kardeşim. Görmek istemiyorlar. Yazıklar olsun. Bir emek bu kadar kolay çalınmaz. Allaha havale ediyorum. Haram zıkkım olsun." diye konuştu.

ADEM BÜYÜK,” TEHDİT ETTİLER”

Süper Lig'in 18. haftasında Yeni Malatyaspor sahasında Kayserispor ile 2-2 berabere kaldı. Mücadele sonrasında açıklamalarda bulunan ev sahibi ekipten Adem Büyük, karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek'e isyan etti. Karşılaşma sonrasında hakem kararlara isyan eden Yeni Malatyasporlu futbolcu Adem Büyük, "Kendilerinin ne zannediyorlar" dedi.

Maçtan sonra 'Haklısınız' diyerek için işinden çıktıklarını söyleyen Büyük, "Kelimelerimi çok iyi seçmem gerekiyor. Bu kadarı da ayıp. Ne diyeyim ki? Keşke, içeri nasıl girdiklerini herkes görseydi. Haklısınız deyip, işin içinden çıkıyorlar. Belki bize kapatma cezası gelebilir. Ayıp ya! Ne diyeyim ki? Maç bitti, 'Haklısınız' deyip çıkıyorlar işin içinden. Neye haklıyız, maç bitti" ifadelerine yer verdi.

Tehdit edildiklerini belirten Adem Büyük, "Bir tanesi burada 'Siz alttan almazsanız, ben de alttan almam' diyor. Siz kimsiniz? Adam bizi burada tehdit etti. Ne yapalım biz şimdi. Bunlar kendilerini ne zannediyorlar?" sözlerini kullandı.

KULÜPTEN GÖKÇEK’E GÖNDERME!

Maç sonrası Yani Malatyaspor'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Göçek'in stattan polis eşliğinde çıkışının fotoğrafı paylaşılırken: "Operasyon başarıyla tamamlandı." denildi.  Yine Yeni Malatyaspor'dan yapılan paylaşımda: "KARA LEKE" ifadelerine yer verildi.

>> Ebubekir Atilla