Genel
Giriş Tarihi : 18-02-2021 16:15   Güncelleme : 18-02-2021 16:28

Hanife Nine 2. Doz Aşısını Oldu

İlimizin en yaşlıları arasında yer alan 107 yaşındaki Hanife Şahin nineye Covid-19 aşısının 2.dozu MEAH Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aksüt nezaretinde Hastanenin ‘Evde Bakım Birimi’ görevlileri tarafından yapıldı.

Hanife Nine 2. Doz Aşısını Oldu

Yeşilyurt ilçesi Paşaköşkü Mahallesinde Oğlu Mehmet Şahin’in yanında ikamet eden Hanife Şahin’i,  evinde ziyaret den Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve Evde bakım birimi ekipleri Hanife nineye misafir oldular. 6 çocuk, 15 torun sahibi, Hanife Nine ile bir süre sohbet eden ekip daha sonra hazırlıklarını tamamlayarak Covid-19 aşısının 2 dozunu Hanife nineye uyguladılar. Aşılama öncesi ise Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Kardiyolog, Prof. Dr. Erdal Aktürk tarafından muayene edilen, Fatma Nine’ye ekip tarafından Covid 19 aşısının 2. doz aşı yapıldı. Konuyla ilgili konuşan MEAH Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk; “Hanife Ninenin Maşallah çok sağlıklı olduğunu, yaşı ile uyumlu olarak ufak tefek sağlık sıkıntıları olduğunu gördük. Maşallah Bir devlet ömrü kadar ömrü olan Hanife Ninenin şikâyetleri için programı düzenledik. Ninemize Allahtan afiyet ve sıhhat diliyoruz” dedi.

Hanife Nine, ise aşı sonrasını aşı ekibini; “Ellerinize sağlık. Allah yardımcınız olsun. Ömrünüz uzun olsun. Sağlıkla yaşayasınız” dualarıyla uğurladı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz