Siyaset
Giriş Tarihi : 25-12-2012 10:00   Güncelleme : 25-12-2012 10:00

"Halkin iktidarini kurmaya kararliyiz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, "Bizler halkin bütün kesimlerine yönelik projelerimizi halkla birlikte uygulamaya ve halkin iktidarini kurmaya kararliyiz" dedi.

CHP Il Baskani Enver Kiraz, CHP Grup Baskanvekili Muharrem Ince'nin Malatya programini degerlendirdi. Kiraz, "Hafta sonu 'Ismet Inönü ve Demokrasi' konulu etkinligimiz çerçevesinde Grup Baskanvekilimiz Sayin Muharrem Ince'yi Malatyalilarla bulusturduk. Malatyalilarin partimize göstermis oldugu yogun, coskulu ilgiden çok memnun oldugumuzu ifade etmek isterim. Malatyalilar CHP'nin iktidarina simdiden hazirlanmislar. Tek umudun artik CHP oldugu gerçegi gün gibi ortada. Çünkü iktidar partisinin halki hiçe sayan, her seyi ben bilirim anlayisiyla halka dayattigi uygulamalar, yasalar, halkin bütün kesimini sikintilar içinde birakmistir" dedi.
"Malatya'da üreten de, köylü de, çiftçi de, esnaf da, ögrenci de, emekli de birçok sorunlarla, sikintilarla ugrasmaktan dolayi adeta canindan bezmistir. Iste bu noktada tek çikisin artik CHP oldugu bütün halkimiz tarafindan kabul edilmektedir. Bu çerçevede; AKP milletvekili bir açiklama yaparak yaptigimiz etkinliklerle ilgili CHP'lileri kinadigini ifade etmistir. AKP milletvekillerinin bu açiklamasi kendi zihniyetlerini göz önüne sermektedir" diyen Kiraz, daha sonra özetle sunlari söyledi:
"Muhalefete tahammül etmeyen, herkesin kendilerine övgüler düzmesini bekleyen, kim konusur ise ondan rahatsiz olan ve bunun adina da demokrasi diyen bir zihniyet. Bu zihniyet Ismet Pasa gibi Malatya’nin degerlerine dahi saldirmaktan geri durmamaktadir. Ama su çok iyi bilinsin ki CHP'nin demokrasi anlayisi bu degildir. Bizler halkin bütün kesimlerine yönelik projelerimizi, halkla birlikte uygulamaya kararliyiz ve halkin iktidarini kurmaya kararliyiz. Yine AKP Gençlik Kollari üyesi olan bir kisinin Genel Baskan Yardimcimiz Sayin Safak Pavey hakkindaki nefret içeren, ayrimcilik içeren ve bütün engellileri de çok etkiledigini düsündügümüz bu anlayisi da siddetle kiniyorum."