Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
01 TEMMUZ Cuma 16:17
Advert

Advert

Halkın Demokrasi Sevinci Yarıda Kaldı

27 Mayıs askeri darbesinin demokrasiye vurulmuş ilk büyük yara olduğuna dikkat çeken Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu Üyesi İbrahim Erhan Özcan, “27 Mayıs ülkemiz için kara bir lekedir, Halkın demokrasi sevinci yarıda bırakıldı, 27 Mayıs’tan sonra o gücü, inancı bir daha elde edemedik. Çünkü darbe tehditleri hep sürdü.” dedi

Siyaset
Giriş Tarihi : 27-05-2022 18:25
Halkın Demokrasi Sevinci Yarıda Kaldı

Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu Üyesi İbrahim Erhan Özcan ve Demokrat Partisi Battalgazi İlçe Başkanı Eyüp Öncü Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Er ve çalışanlarını ziyaret etti. Ziyaretinde 27 Mayıs Askeri darbesinin 62. Yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Özcan, hiçbir sebep yokken yapılan bu askeri darbenin Büyük Türkiye’yi önlemeye yönelik dış kaynaklı bir adım olduğunun altını çizerek, küresel anlamda alt yapısı oluşturulan bu darbenin içerdeki piyonlarla da desteklendiğini söyledi. Özcan, “27 Mayıs ülkemiz için kara bir lekedir.  Herkes bunu kendine mal etmeye çalışıyor ama bu Demokrat Partisinin aldığı bir yaradır.  Halkın demokrasi sevinci yarıda bırakıldı. 27 Mayıs’tan sonra o gücü, inancı bir daha elde edemedik. Çünkü devamlı tehditler vardı, darbeler vardı,  baskı altına alındık.” İfadelerine yer verdi.

Ziyaretinde Malatya ile ilgili sorunlara da değinen Özcan, “Malatya’ ya en büyük vurgun bu sene kayısıda yaşanan don olayıdır. Don olayından dolayı Malatya çiftçisi çok zor durumdadır. Çünkü kayısının yetişme süreci ciddi emek istiyor. Bu süreçte belli bir masrafı yapmak zorundasınız.  Bu masrafların devletimiz tarafından karışlanması lazım veya en azından desteklenmesi lazım, çiftçi borçlarının ertelenmesi lazım, çiftçilere yardımcı olunması lazım. Hasar tespitinde henüz bir netice alınmadı, bu sessizlik çiftçiye hükümet tarafından herhangi bir desteğin verilmeyeceği anlamı taşıyor. Bunun oyalama taktiği olduğunu düşünüyoruz. Çünkü hasat dönemi artık yaklaşıyor. sulama, gübre masrafları başlıyor.  Hasat olmadığı için öyle yada böyle ağacı durduramıyorsun öyle yada böyle ağacın bakımını yapmak zorundasın. Daha önceleri çiftçilerimize zirai elektrik gibi elektrik sistemi hizmeti sunuluyordu. Çiftçilerimizin sulamada kullandıkları motorların, enerjileri daha ucuz bir şekilde sağlanıyordu.  Bugün onlar kaldırıldı çiftçi daha beter eziliyor yani. Çiftçinin üretim yapmaması için çaba gösteriliyor. Çünkü dışarıdan daha ucuz diyorlar dışarıdan getiririz diyorlar ama şunun bilinmesi gerekir dünya kayısı piyasasının yüzde 85’i Malatya’dan.” Diye konuştu.

>>Hanife Yiğit 

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR