Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 02-02-2013 16:21   Güncelleme : 02-02-2013 16:21

Halk oyunlari hakemlerine seminer verildi

Türkiye Halk Oyunlari Federasyonu Genel Baskani Gürhan Ozanoglu, halk oyunlari hakemliginin futbol hakemliginden daha zor bir is oldugunu söyledi.

Halk oyunlari hakemlerine seminer verildi

Türkiye Halk Oyunlari Federasyonu tarafindan, il hakemliginden bölgesel hakemlige geçen halk oyunlari hakemlerine yönelik seminer düzenledi. Malatya Halk Egitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen seminere, Halk Oyunlari Federasyonu Genel Baskani Gürkan Ozanoglu ile federasyon yöneticileri ve hakemler katildi.
Seminerin açilisini yapan Ozanoglu, “Bir futbol maçini, basketbol maçini, bir masa tenisi maçini yönetmek çok daha kolay. Kurallari bellidir, çok kolaydir. Top çemberin içine girdiyse baskettir. Penalti kurali varsa penaltiyi kullandirirsin ama bizdeki çerçevesi daha büyük bir olay. Onun için kendimizi devamli yetistirmek zorundayiz. Kendimizi devamli yenilemek zorundayiz. Bilgimizi daha da üstlere çikarmak zorundayiz” dedi.
Ozanoglu; hakemlere gittikleri yörelerde ekipleri iyi tanimalarini, yöresel giysileri, yöresel oyunlari, müzikleri, sözleri çok iyi bilmeleri gerektigini söyledi.
Seminerde daha sonra egitmenler tarafindan halk oyunlari hakemlerine bilgi aktarildi.