Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 15:43
Advert

Advert

Halk Elinde Islah Projesi 10’uncu Yılında

Halk Elinde Islah Projesi’nde 10’uncu yılı doldurduklarına dikkat çeken  Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın, projemizin gereğini ve sorumluluğunu yerine getiren arkadaşlarımız ile projelerimize yine yeni 5 yıl sözleşmesi yapıp devam edeceğiz. Görevini tam anlamıyla yerine getirenler ile hayvan sayısını artırarak ıslah projelerimiz devam edecektir 10 yıldır bu projelerimiz için Tarım ve Orman Bakanlığımız destekler vermekte… Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.        

Malatya
Giriş Tarihi : 14-06-2022 16:02
Halk Elinde Islah Projesi 10’uncu Yılında

Yazıhan ilçesinde Halk elinde Islah projesi üçüncü 5. yıl yeni sözleşme hakkında birlik binasında bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı, toplantıya Hayvan sağlığı şube müdürü Dr.Selami Aygen, proje lideri Prof. Zeki Erişir, Yazıhan Tarım ilçe Müdürü Zafer Tanrıverdi , Tarım Platformu Ve Birlik Başkanı İhsan Akın, teknik personeller ve projedeki tüm yetiştiriciler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Hayvan sağlığı şube müdürü Selami Aygen , “Yazıhan ıslah projemizin 3. 5 yıl değerlendirme toplantısı için buradayız şartları ve projemizin değerlendirmelerini yapacağız şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Proje Lideri  Prof. Zeki Erişir ise, “ Yazıhan Islah Projemizin 3. Dönem çalışmalarını yapıyoruz değerlendirmelerimizi yapacağız bizimle birlikte devam etmek isteyen yetiştiricilerimizin hayvan sayılarını artırarak projemizin yeni dönemine başlamış olacağız hepimize hayırlı olsun.

Projede önemli kazanımlar elde ettiklerine vurgu yapan Yazıhan ilçe Tarım ve Orman Müdürü Zafer Tanrıverdi İse söyle konuştu; “Halk elinde ıslah projesi değerlendirme toplantısına hoş geldiniz. Projede çok önemli kazanımlar elde ettik bunlardan biriside kayıtlı hayvancılık yapılması için alışkanlık elde ettik projemizin devam etmesi için karar toplantımızı yapacağız hayırlı olsun.”

Son olarak söz alan Tarım Platformu ve Birlik Başkanı ihsan Akın da, “Projemizde 10. Yılı doldurmak üzereyiz projemizin gereğini ve sorumluluğunu yerine getiren arkadaşlarımız ile projelerimize yine yeni 5 yıl sözleşmesi yapıp devam edeceğiz. Görevini tam anlamıyla yerine getirenler ile hayvan sayısını artırarak ıslah projelerimiz devam edecektir 10 yıldır bu projelerimiz için Tarım ve Orman Bakanlığımız destekler vermekte buradan bakanlıklarımıza da verdiği destekler için emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Diye konuştu.                                                                                                                                

Toplantıda bilgilendirici broşürler dağıtıldı ve birebir soru cevap konuşmalar yapıldı son beş yılın değerlendirmesi yapıldı.                     

>>Ali Nihat Yavuz                           

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR