Asayiş
Giriş Tarihi : 31-07-2014 12:13   Güncelleme : 31-07-2014 12:13

HAL'imize Bakin!

Uyusturucu mekanlarindan biri olarak gösterilen Eski Hâl alani, gençler için tehdit olusturdu. Fatih Lisesi, Sehit Kemal Özalper Meslek Lisesi, Ticaret Lisesi, Turgut Özal Lisesi ve diger okullara yakin olan alan, uyusturucu tacirlerinin ugrak yeri hâline dönüstü.

HAL'imize Bakin!


Lise ögrencilerini zehirleyen torbacilar, alanda cirit atmasina ragmen alanin denetimden yolsun birakilmasi çevre sakinlerinin tepkisini çekti. Hâl alaninin etrafi her ne kadar yüksek tellerle örülü olsa da kenarlarindaki kapilarin kirildigi gözler önüne serildi, agaçlarin ve çaliliklarin sikligi adeta madde bagimlilarin gecenin karanlik ortamiyla uçmasina zemin hazirladi.

ALANA KOSTULAR

Çevre sakinleri, bir an önce alana yönelik çalismalarin baslatilmasini, çocuklarinin ve kendi caninin geceleri tehlikede oldugunu kaydetti.  Eski hâl alaniyla bilgi verenler agirlikli Tastepe ve Hilaltepe civarindan uyusturucu maddelerin getirilerek, lise önlerinde, ara caddelerde ve kuytu parklarda satildigini, buralardan madde alanlarin ise hemen bu alana kostuklarini iddia etti.

TORBACILAR CIRIT ATTI

Alanda madde kullananlara defalarca sahit olduklarini belirten vatandaslar, sunlari söyledi: “Karanlik çökünce esrarini eroinini alan buraya geliyor. Kapilarin arasindan, tellerin üstünden geçip içeride islerini görüyorlar. Çocuklarimizi her gün okula tereddüt içinde yolluyorum. Eve her gelisinde okulun önündeki torbacilardan bahsediyor.

ARTIK YETER

Lise çevresi pekiyi degil, çocuklarin cebinde defalarca esrar yakaladik, nereden aliyorsun diye sordugumuzda eski hâl alanda torbacidan aldigini söyledi. Kaç defa çocuklarimizi takip ettik, uyusturucu alacakken agaçlarin altinda yakaladik, artik yeter baskalari zehirlenmesin.

BONZAI MIDIR NEDIR?

Burada bir sürü polis dolasiyor ama bir tanesi ne gariptir, su arazinin içine giremiyor. Gençler buradaki agaçlarin arasina ya da duvar dibine saklanip madde kullaniyor. Bonzai midir nedir? Bu aralar o modaymis, her yerde gençler birbirlerine anlatiyor, biraz ilerledikten sonra kapinin arasindaki bosluktan alanin içerisine giriyor, yazik çok yazik gençlerimiz heba oluyor.

ATES YAKIYOR

Çocuklarimiz her aksam isten eve gelene kadar aklimiz çikiyor. Defalarca balkondan ates yakanlari görüyor, bu durum sabaha kadar sürüyor. Genelde çaliliklarin oldugu yerde oturuyorlar. Bonzai midir nedir ondan kullanmaya baslamislar. Çok ucuzmus ve artik buralarda da satilmaya baslanmis. Allah çocuklarimizi korusun. Yetkililerden de gereginin yapilmasini istiyoruz.

ILLA ÖLÜM MÜ OLSUN?

Milletimiz testi kirildiktan sonra dikkatli olmaya çalisir. Burada çocuklar asiri sekilde uyusturucu kullaniyor. Hele ki okul zamaninda. Okul çikisi aksamlari gençler bu alana dolusuyor ve madde alisverisi feci bir sekilde isliyor. Çocuklarimiz öldükten sonra mi önlemler alinacak, illa ki ölüm mü olsun?”