Spor
Giriş Tarihi : 12-07-2021 13:25   Güncelleme : 12-07-2021 13:25

Hadebe Ayrılış Sebebini Anlattı

Geçtiğimiz haftalarda Houston Dynamo'ya transfer olan Teenage Hadebe, Yeni Malatyaspor’dan ayrılma nedenini açıkladı. Türkiye’de çok fazla kişinin İngilizce konuşmamasının ayrılışındaki en büyük etken olduğunu belirten Hadebe, ABD’de hayatın güzel olduğunu söyledi.

Hadebe Ayrılış Sebebini Anlattı

Yeni Malatyaspor, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamayla 2019 yazında Kaizer Chiefs'ten kadrosuna kattığı Teenage Hadebe'yi 1,5 milyon euroluk bonservis bedeliyle MLS ekiplerinden Houston Dynamo'ya sattığını duyurmuştu. Zimbabveli stoper, söz konusu transferle ilgili olarak Birleşik Amerikalı muhabirlere verdiği demeçte ise çarpıcı itiraflarda bulundu. 25 yaşındaki futbolcu, Türkiye'den ayrılma nedenini şu sözlerle açıkladı: "Dürüst olmak gerekirse bana Amerika'da oynamak isteyip istemediğimi ilk olarak menajerlerim sordu. Onlardan bana süre vermelerini talep ettim. Biliyorsunuz, herkese evet demek zorunda değilsiniz. Ailenizle bu konuları konuşmak için kendinize zaman ayırmalısınız. Ben de eşimle görüştüm.

Bildiğiniz gibi Türkiye'de insanlar bazen İngilizce konuşmuyor. Dolayısıyla benim için en iyi tercihin Amerika'ya gelmek olduğu konusunda anlaştık. Böylece çocuklarımız da iyi okullara gidebilecek. Amerika'da hayat güzel ve İngilizce konuşuluyor. Çocuklarımın da her şeyi öğrenmek için sabırsızlandıklarından eminim." >> HABER MERKEZİ