Ekonomi
Giriş Tarihi : 20-04-2021 07:03   Güncelleme : 20-04-2021 07:03

Güzellik Merkezlerinde Gençler Senet Tuzağıyla Borçlandırılıyor

Malatya’da günden güne çoğalan güzellik merkezlerine giden kadınlar dolandırıcıların yeni hedefi oldu. İddiaya göre; bazı güzellik merkezlerinden kişisel bakım paketi almak isteyen onlarca kadın, dolandırıcıların imzalattığı senetlerle mağdur edildi. Adliyelerin icra daireleri benzer dosyalarla dolup taştı. Bu yöntemi kullanarak vatandaşları dolandıran güzellik merkezleri ise açık kalmaya devam ediyor

Güzellik Merkezlerinde Gençler Senet Tuzağıyla Borçlandırılıyor

 

Kent merkezinde özellik cadde üzerinde uygun fiyata cilt bakımı ve epilasyon hizmet verdiklerini söyleyerek genç kızları tuzağına çeken bu işletmeler ile ilgili onlarca icra dosyası bekliyor. Vermedikleri hizmet için ücret talep eden ve bir seans hizmet alsa dahi sözleşmelere gizledikleri senetler ile onlarca seans için kadınları borçlandıran Güzellik Merkezleri adeta dolandırıcılık merkezi haline geldi.

“Biz güzellik merkezimizi yeni açtık. Seanslarımız ücretsiz” diyerek özellikle genç kızları yolundan çeviren dolandırıcılar, kadınlara uyguladıkları cilt maskesinin ardından bu tarz kampanyalarının olması halinde kendilerini arayabilmeleri için bir evrak imzalamaları gerektiği söyleniyor. Kadınların imzalamaları için hazırlanan evraklar ise yasal prosedüre uygun şekilde hazırlanmış belgeler. Evrakta ne yazdığından habersiz olan kadınlar bir sonraki seansa ücretsiz katılacağını zannederken, kısa süre içerisinde adresine icra bildirimi geliyor.

Bir başka yöntemleri ise o güzellik merkezlerinden hizmet alan kadınların ödemeleri gereken miktarın çok çok üzerinde bir rakamın sözleşmeye eklenmesi. Kadınların cilt bakımı veya epilasyon hizmeti aldıkları seansların ücretleri 2 bin TL ise, sözleşmeye ekledikleri ve ikinci nüsha diye imzalattıkları belgede bu rakam 3 katına kadar yazılıyor. Ödemeyi sağladıklarını düşünen kadınlar kısa süre sonra haciz şoku yaşıyor.

Ebubekir Atilla  - ÖZEL HABER