Siyaset
Giriş Tarihi : 09-11-2013 11:47   Güncelleme : 09-11-2013 11:47

Gürsel Tekin'e sok! Kiliçdaroglu Sarigül'ü açikladi

CHP lideri Kemal Kiliçdaroglu, Mustafa Sarigül'e CHP kimlik karti teslimi töreninde konustu. Istanbul sözleri ile Sarigül ve Kiliçdaroglu dikkatleri çekti.

Gürsel Tekin'e sok! Kiliçdaroglu Sarigül'ü açikladi

CHP'de Sisli Belediye Baskani Mustafa Sarigül,Kemal Kiliçdaroglu'nun elinden CHP kimlik kartini aldi. Binlerce  kisi  genel merkez önünde toplandi.

SARIGÜL VE KILIÇDAROGLU EL ELE GELDILER

Mustafa Sarigül 'Ölesiye ölesiye Özledim' türküsüyle Genel Merkez önüne geldi ve 'çarsinin gücüne güç katmaya geldik'  tezahürati  binaya girdi.

Sarigül ile Kiliçdaroglu görüsmeden sonra el ele kürsüye çikti. Sarigül'ün kisa konusmasinin ardindan CHP liderinden kimlik kartini aldi.


 SARIGÜL: 'GÜN BIRLIK GÜNÜ'

Sarigül kisa konusmasinda sunlari söyledi:

Baris için özgürlük için demokrasi için Türkiye'mizin her noktasinda  Istanbullumuzdan  bu güzel   günü  onurlandiran sereflendiren bütün  yurttaslarimi  hiçbir siyasi parti gözetmeden Genel Baskanimizi Sayin Kiliçdaroglu ile birlikte saygiyla  sevgiyle  selamliyorum. Bu büyük demokratik bulusmaya  hosgeldiniz .  Gün  birlik  günü   gün  el ele kol kola omuz omuza olma günü ...

Bu önemli  ayda  bu muharrem  ayinda  rabbim bizi burada bulusturdu. Tutmus oldugunuz oruçlari Allah'in makbul eylesin. Genel Baskanimizi Sayin Kiliçdaroglu ile birlikte diyoruz ki Ramazan  ayi  da bizi muharrem  ayi  da bizim. Basi açik olan kardesimiz de bizim basi kapali olan da bizi.

'ISTANBUL'UN ANAHTARINI GENEL BASKANA GETIRECEGIZ'

Genel Baskanimizin oldugu yerde bizim fazla konusmamamiz dogru degil. Artik muhalefetteki son  günlerimizi . Istanbul'un anahtarini genel Baskan'a getirecegim.

KILIÇDAROGLU:  ISTANBUL   YENIDEN   AYAGA  KALKACAK

Sarigül'ün ardindan konusan Kiliçdaroglu sunlari söyledi:

Bir seyden emin olmanizi  istiyorum . Tek amacimizi var halkin çikarlarina odaklanmak ve halkin haklarini korumak.
Sizi söylediginiz gibi el ele kol kola omuz omuza yürek yürege  iktidara  yürüyecegiz.

TDH'nin yigit insanlari sizi burada görmek çok güzel. Beraber olduk, beraber yürüyecegiz biz bu yollarda.

TDH'nin Ankara'ya gelisi gücümüzü pekistirecektir. Siyaset umut üzerine yapilir. Halkimiza umut verecegiz. Neden ayriliyoruz, neden birlesmiyoruz. Hangi siyasi görüsten olursa olsun hangi dini inaçtan olursa olsun herkesi CHP semsiyesi altina bekliyorum.

CHP'de çok büyük degisiklikler oldu.

Genel Baskan seçimini degistirdik komple.

Kadin kotasini yüzde 30 çikardik.

Yüzde 10 gençlik kotasi getirdik.

Biz halkin degerlerini inaniriz.Basi açik, basi kapali, yasli-genç bizim önemli degil, birey bizim için önemli.

Siyaseti artik halk için yapacagiz. Biz halkin çikarlari için yapacagiz.

CHP'li olmak demek kul hakki yememek demektir. CHP'li olmak demek devrimci olmak demektir.

CHP'li olmak demek özel yasama saygili olmak demektir.

CHP'li olmak kolay bir sey degildir.

Artik daha güçlü bir CHP var. TDH artik CHP ile birlikte oluyor.

Istanbul'u yeniden ayaga kaldirmak için hep birlikte çaliscagiz. Istanbul yeniden ayaga kalkacak. Istanbul'u siz çok iyi biliyorsunuz. Sultanahmet'i bile ranta kurban ettiler. Istanbul'u yeniden ayaga kaldirmak, Istanbul'u saygin bir dünya markasi haline getirmek, bunu yapacak olan biziz. Bunu biz saglayacagiz.

Göreceksiniz Istanbul ayaga kalkacak. Eski görkemli günlerine kavusacak, insanlar 2,5 saatini trafikte kaybetmeyecek. O bitmez tükenmez metro çalismalarini nasil bitirildigini göreceksiniz.

Biz cebimizi degil kentimizi düsünüyoruz. Otoriter bir yapinin adim adim geldigini biliyoruz. Sadece biz farkinda degiliz bunun. Bütün dünya biliyor. Kim yapti bunu Gezi'deki gençler yapti bunu. Gençlerin ve kadinlarin oldugu bir CHP Türkiye'nin güvencesidir.

Kiliçdaroglu'nun bu sözlerinin ardindan Mustafa Sarigül'e hos geldin diyerek toplu halde partileri selamladilar...


haber 7