Malatya
Giriş Tarihi : 21-03-2021 21:35   Güncelleme : 21-03-2021 21:35

Gürkan, “Sağlık Çalışanları Büyük Özveri ve Fedakarlık İle Çalışıyor”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Erol Karaaslan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek bir süre görüştü. Başkan Gürkan, “İl dışı programlarımız nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramı’nda Tabip Odamızı ziyaret edememiştik. Tabipler Odası Başkanımızın şahsında tüm tabiplerin ve doktorların 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor ve tebrik ediyorum” dedi.

Gürkan, “Sağlık Çalışanları Büyük Özveri ve Fedakarlık İle Çalışıyor”

Sıcak karşılamadan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sağlık çalışanlarımızın büyük özveri ve fedakârlıkla çalıştıklarını biliyoruz. Tabi bu Covid-19 süreci içerisinde kendi canı pahasına cephede cihat eden asker gibi bizzat hastanelerde, sağlık merkezlerinde, sağlık kuruluşlarında gelen hastalarla yakinen ilgilenmeleri ve kendi hayatlarını tehlikeye atarak bu hastaların iyileşmesi için göstermiş oldukları gayret hakikaten takdire şayiandır. Bu anlamda sağlık çalışanlarımız içerisinde de şehitlerimiz var. Ben bu vesile ile Covid-19 sürecinde yapmış olduğu mücadeleden dolayı şehit olan sağlık çalışanlarımızı rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyorum, mücadelesini sürdüren sağlık çalışlarına sağlık ve esenlikler diliyorum. Tabipler Birliği Başkanımızın da dediği gibi özellikle maske konusunda olsun, hijyen ve dezenfekten konusunda olsun tabipler odamızın ve diğer odalarımız bizlere olan taleplerini yerine getirmeye gayret gösterdik. Ayrıca bütün çalışanlarımıza belediye olarak yemek ve sıcak kumanya verdiğimiz gibi, bu süreç içerisinde sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak binmelerini temin ettik. Netice itibariyle şehir değerleri ile bir anlam ifade eder Biz inanıyoruz ki şehrin bu değerlerle hep birlikte yönetme ilkesi içerisinde olmak şehirdeki huzur ve ahengi beraberinde getirir. Bu anlamda bu çalışmalar da bize destek olan kendi meslekleri konusunda hakikaten fedakârca çalışan bütün tabiplerimizi bütün sağlık çalışanlarımıza, Tabipler Odası Başkanı’nın şahsına kutluyorum ve tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Ülkemiz ve dünyanın zor bir süreçten geçtiğini belirten Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Erol Karaaslan ziyaret sarısında yaptığı konuşmada, “Pandemi sürecinde yapılan mücadeleler ve fedakârlıklar çok önemliydi. Biz hekimler olarak elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Bu ülkeye borcumuz vardı. Bu ülke bu günler için sağlıkçıları ve hekimleri yetiştirdi, emek verdi. Borcu ödemek zorundaydık ve hiçbir fedakârlıktan kaçmadık. Tarihin belirli dönemlerinde, belirli kuruluşları daha ön plana çıkıyor ülkenin gündemi değiştikçe, bu dönemde de sağlıkçıların fedakârlık yapması gerekiyordu ve yaptık fedakârlığımızı, yorulmadık, tükenmedik, ne kadar hizmet yapmak gerekirse yine yapmaya devam edeceğiz. Tabi bu Covid-19 ile mücadelemizde kurumların uyumu çok önemliydi. Özellikle sağlıkla uğraşan sağlık yöneticileriyle Büyükşehir Belediye Başkanımızın uyumu çok önemliydi ve bu şehrimize artı bir değer kattı. Hiçbir uyumsuzluk, arada kopukluk olmadı. Sayın Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Covid-19 sürecinde verdikleri desteklerden dolayı da çok teşekkür ediyorum. Başkanımız her tıp bayramında odamızı ziyaret etiler, her zaman yanımızda oldular bunun içinde ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. >> HABER MERKEZİ