Malatya
Giriş Tarihi : 21-03-2018 16:45   Güncelleme : 21-03-2018 16:45

Gürkan, Huzurevi Sakinleri Ile Biraraya Geldi

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan tarafindan Yaslilar Haftasi dolayisiyla Huzurevi sakinlerine yemek verildi. Yemekte konusan Battalgazi Kaymakami Abdül Kadir Duran ve Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, memleketin birlik ve beraberligi için yaslilardan dua etmelerini istedi

Gürkan, Huzurevi Sakinleri Ile Biraraya Geldi

Battalgazi Belediyesi Galip Demirel Çinar Park Sosyal Tesisleri’nde verilen yemege, Battalgazi Kaymakami Abdül Kadir Duran, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, Malatya Büyüksehir Belediye Bakani Ahmet Çakir’in esi Zehra Fatma Çakir, Battalgazi Kaymakami Abdül Kadir Duran’in esi Munise Duran, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan’in esi Hafize Gürkan, Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat’in esi Yasemin Polat, AK Parti Il Baskani Hakan Kahtali’nin esi Sadiye Kahtali, bazi kamu ve sevil toplum kuruluslarinin temsilcileri ile Huzurevi sakinleri katildi. Burada konusan Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, yaslilara hak ettigi degerin verilmesi gerektigini belirterek, “Insanlar dogar, büyür, gelisir, ihtiyarlar ve dünyasini degistirir. Bir millette yaslilarina verdigi önemle gelismislik düzeyini belirler. Ayni zamanda Islam dinimiz yaslilara verdigi öneme atfen dini yasama noktasindaki algimizi belirlemistir. Peygamberimiz hadisi seriflerinde söyle diyor: “Ben üç kisiye acirim. Bunlardan ilki varliktan yokluga düsmüs kisi. Digeri cahillerinden içinde bulunan alim. Üçüncüsü ise annesi ve babasi yaninda yaslanip ta cennete giremeyen evlada üzülürüm” diyor. Memleketimizdeki yaslilar ve onlarin tecrübeleri bizim için bir gelecek kaynagi olmasi gerekir. Yaslilarimiz zaman zaman aile fertleri tarafindan ihmal edildiklerini yaptigimiz sohbetlerde bizlere söylüyorlar. Bu ihmal komsular ve akrabalari tarafindan da oldugunu ifade ediyorlar. Belediye olarak yaslilar haftasini kutlamamizin temel hedefi topluma bir mesaj vermektir. Bu yaslilar dün gençlerdi. Bu memleketimizin ekonomisine katki saglayan insanlardi. Çocuklari yetistiren ana ve babalardir. Bu ana babalara hak ettikleri izzet ve ikrami sevgi ve saygiyi göstermek mecburiyetimizin oldugunu gençlerimize hatirlatmak amaciyla bu günü kutluyoruz. Insallah amacina matuf olur” diyerek, ülkenin birlik ve beraberligi için yaslilardan dua beklediklerini ifade etti.

 

DURAN: DUALARINIZA IHTIYACIMIZ VAR

 

Battalgazi Kaymakami Abdülkadir Duran ise, yaslilarin duasina ihtiyaç oldugunu belirterek, “Battalgazi Belediye Baskanimiz bizleri bu yemekte biraraya getirdi. Kendisine tesekkür ediyoruz. Sizin istek ve dualariniz bizlerin istek ve dualarindan daha makbuldür. Çünkü duada ki en önemli sey acziyettir. Allahu teala’nin duayi kabul etmesindeki en önemli sey kulun acziyetinin farkina varmasidir. Halisane içten dua etmesidir. Yaslilarimiz da hayatta birçok seyi görüp geçirdikleri için ki az önce bir yasli amcamizla konusurken ‘göz görmüyor, kulak duymuyor’ gibi cümlelerle latife yapti. Insan yaslandikça acziyeti artar. Bizlerde ileride yaslanacagimizi ve acziyetimizin artacaginin farkina varmaliyiz. Acziyet artinca eskisi gibi kosup, gezemezsin. Artik yaslilik gelmistir. Bu bir acziyettir. Acziyet içindeki bir insanin duasi Allah katinda daha fazla makbuldür. Dolayisiyla sizin dualariniza ihtiyacimiz var. Hem vatanimiz, devletimiz, birlik, bütünlügümüz için sizlerden bekledigimiz tek sey dua etmenizdir. Zaten devletimiz sizlerin her türlü ihtiyacini karsiliyor. Huzur evi personelimiz de her biri sizin evladinizdir. Onlar size hizmet ettigi sürece sevap kazanacaktir. Sizlerden sadece dua bekliyoruz” dedi.

Yapilan konusmalarin ardindan program müzik dinletisi ile son buldu.