Siyaset
Giriş Tarihi : 31-03-2021 17:19   Güncelleme : 31-03-2021 17:19

Gürkan: “Arguvan Malatya’nın Özüdür”

Arguvan’da muhtarlarla bir araya gelen ve ilçede yapılan hizmetleri yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Arguvan’ın Türkiye nezdinde önemine dikkat çekerek, “Arguvan bizim için çok önemli bir ilçemizdir. Arguvan bu şehrin özüdür. Arguvan ayrıca sadece Malatya özelinde değil, Türkiye özelinde de önemli bir yere haizdir. Arguvan ağzı çok önemli bir ağızdır. Biz bunu muhafaza etmek, geliştirmek ve daha güçlendirme noktasında neler yapabiliriz onun gayreti ve çabası içerisinde olacağız.” dedi

Gürkan: “Arguvan Malatya’nın Özüdür”

2021 yılı Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı’nın altıncısı, Arguvan İlçesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve muhtarların katıldığı toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıya, Arguvan Kaymakamı Gökhan Dolaş, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, AK Parti İl Başkan Vekili İsmail Hakkı Pekel, AK Parti Kadın Kolları Başkanı, Özlem Pelitoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları, siyasi parti ilçe başkanları ve daire başkanları katıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapılacak olan yatırım ve hizmetlerin görüşüldüğü toplantı Arguvan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

İLÇEMİZE YAPILAN HİZMETLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM

2021 yılı Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı’nın açılışında konuşan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a Arguvan İlçesine yapılan yatırım ve hizmetlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Kızıldaş, “Büyükşehir Belediyemiz hizmet ve yatırımların yanında özellikle lavanta bahçesi konusunda Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairemizin vermiş olduğu destekle çok güzel bahçeler oluşturduk. İnşallah yeni projelerle yeniden birlikte çalışma fırsatımız olur. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca sizleri Arguvan’da görmek ve misafir etmek bizi onurlandırıyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Muhtarlar Koordinasyon Toplantısında konuşan Arguvan Kaymakamı Gökhan Dolaş, “Geçen sene yapılan hizmetlerin konuşulduğu bir toplantı daha önceden yapmıştık. Geçen sene yapılan bütün hizmetler için hem ilçe belediyemize hem de Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bu toplantıda ise 2021 yılı talepleri alınacak ve çalışmalar yapılacak. Bizlerde kaymakamlık olarak üzerimize düşen görevleri ve desteği vereceğiz. Tekrar Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ARGUVAN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR İLÇEMİZDİR”

Gerçekleştirilen koordinasyon toplantılarıyla birlik ve beraberlik mesajı verdiklerini belirten Başkan Gürkan yaptığı açıklamada, “Arguvan bizim için çok önemli bir ilçemizdir. Arguvan bu şehrin özüdür. Buranın Anayurt olmasında Arguvan’da yaşayan atalarımızın büyük gayret ve çabaları olmuştur. Arguvan ayrıca sadece Malatya özelinde değil, Türkiye özelinde de önemli bir yere haizdir. Tarihi kadim ilçe olmasının ötesinde Arguvan ağzı çok önemli bir ağızdır. Biz bunu belediye başkanımızla, kaymakamımızla bizim üzerimize ne düşüyorsa onu muhafaza etmek, geliştirmek ve daha güçlendirme noktasında neler yapabiliriz onun gayreti ve çabası içerisinde olacağız. Bizdeki en büyük eksiklik biz birbirimizi tanımıyoruz. Tanımayınca birbirimize önyargılı davranıyoruz. İnsanlar arasında ayrım yapmak söz konusu olabilir mi. Bırakın insanlar arasında ayrım yapmayı canlılar arasında ayrım yapmak bile bir insan için acizliktir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi temel desturumuzdur. Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi işi, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik’ Arguvan insanı düzgündür, gelenek ve göreneklerine bağlıdır.

Belediye Başkanı olarak hizmet yapmak kolaydır. Önemli olan kardeşlik bağını oluşturmaktır. Bizler hizmetlerimizi yaparken ayrım yapmayacağız. Onun için biz ne diyoruz bizim şemsiyemiz gökyüzüdür. Nasıl ki havadan isteyen istediği gibi faydalanıyorsa, penceresini kapatmayan güneşten nasıl faydalanıyorsa bizim hizmet anlayışımız ve bakış açımız aynı düstur üzerine olmalıdır. Sizler ve bizler burada bir destan yazacağız. Bu destan birlik, beraberlik ve kardeşliğin destanı olacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz iki yıl gibi bir süre zarfında Malatya tarihinde yapılan hizmetlerin kat be kat fazlasını gerçekleştirdik. Malatya tarihinde yıllardan beri sorun olarak gelmiş birçok sorunu iki yıl gibi kısa bir süre zarfında çözüme kavuşturduk. Vagon Onarım Fabrikası Kızılay’a devredilerek üç ayrı fabrika kurularak Malatya ekonomisine kazandırıldı. YİMPAŞ yeniden Malatya’ya kazandırılması için çalışmalar başlattık. Fuar Merkezi, Şire Pazarı, Buğday Pazarı, Fidancılar Sitesi, 5 bin kişilik Spor salonu ve yanına jimnastik salonu. Malatya’nın yeşil dokusunu artırmak için yeni parklar ve yeşil alanlar, Ulaşımdaki sorunları ortadan kaldırmak amacıyla Güney ve Kuzey Kuşak Yolları, Kuzey Çevre Yolu, Anayurt Bulvarını ve Danişmentgazi Bulvarı ile Malatya’yı tek arterden kurtarıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından toplantıya katılan muhtarlar, yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür edip, mahalleleri ile ilgili eksik kalan sorunları dile getirdiler.>>HABER MERKEZİ