Spor
Giriş Tarihi : 30-07-2021 19:23   Güncelleme : 30-07-2021 19:23

Güreş Okuluna Yoğun İlgi

Malatya Gençlik ve Spor il Müdürlüğü bünyesinde devam eden Yaz Spor Okullarında, Güreş Okuluna müracaatlarda büyük yoğunluk yaşanıyor.

Güreş Okuluna Yoğun İlgi

Ata Sporu Güreş’e gelenlerin yoğun ilgisi dikkat çekiyor. Pandemi kuralları çerçevesinde normalleşmeyle birlikte gençler heyecanla geldikleri Güreş Okulunda Ata Sporunu öğreniyor. Gençlerin güreş sevgisi ve güreşçi olma cabaları antrenmanlarındaki heyecanları üst noktada sürerken antrenmanlar tam gaz devam ediyor.

Güreş Okulunda minik sporculara eğitim veren deneyimli Güreş Hocası Serdar Özdemir, bu yıl talebin yoğun olduğunu söyledi. Genç sporcuların çıkarılması için çalışmalara devam ettiklerini belirten Özdemir,” Her dönem olduğu gibi bu dönemde sporu ve güreşi seven gençlerimizden sporcu kapasitesi olanları seçip onları yarışmacı hale getirmek için mücadele ediyoruz. Gençlerin arzulu ve heyecanlı oluşları bizi mutlu ediyor. İnşallah iyi bir sezon geçireceğiz. Basın olarak bize verdiğiniz destek için ayrıca teşekkür ediyorum. Ata sporumuz olan Güreş’e ilgi bu yıl hayli fazla olduğunu gördük. Pandemi döneminde dışarıya çıkamayan gençlerin normalleşmeyle birlikte spora yönelmeleri ise sevindirici bir gelişme” dedi.

Ebubekir Atilla