Malatya
Giriş Tarihi : 28-08-2017 14:28   Güncelleme : 28-08-2017 14:28

Günün Dörtte Birini Internette Geçiriyoruz

Yapilan arastirmalar kullanicilarin dijital platformlardaki arama davranislarini ortaya koyarken, Interpress’in Yellow Pages verilerinden derledigi bilgilere göre, günde ortalama 5 saatimizi kisisel bilgisayarlar üzerinden, 2 saatimizi ise mobil cihazlar araciligiyla internette geçirdigimiz belirlendi

Günün Dörtte Birini Internette Geçiriyoruz

Buna göre teknolojinin hizla hayatimiza girmesi ile birlikte günün dörtte birini dijital ortamda geçirdigimiz anlasildi. Günümüzde mobil cihazlarin yayginlasmasi sonucu internet aramalarimizin da degistigi gözlemlendi. Artik alacagimiz üründen gidecegimiz yere kadar ihtiyacimiz olan her seyi internet üzerinden arastirdigimiz tespit edildi.

EN ÇOK SALI GÜNLERI ARAMA YAPILIYOR

Verilere göre dijital platformlar üzerinden en çok aramanin Sali günleri yapildigi belirlenirken Sali gününü sirasiyla Pazartesi, Çarsamba ve Persembe günlerinin takip ettigi görüldü. Hafta sonunda ise kullanicilar dijital dünyadan biraz uzak kalmayi tercih ederken en az aramanin Cumartesi ve Pazar günleri yapildigi belirlendi. Aramalarin saatlerine bakildiginda ise gün içinde en çok arama sabah 10.00-11.00 ile ögleden sonra 15.00-16.00 saatleri arasinda yapilirken, saat 22.00’den sabah 04.00’e kadar olan sürede ise çok az arama yaptigimiz tespit edildi.

KADINLAR ERKEKLERDEN DAHA ÇOK ARAMA YAPIYOR

Kadin kullanicilarin erkek kullanicilara göre daha çok arama yaptigi görülürken kadinlarin yüzde 51’inin, erkeklerin ise yüzde 49’unun aramalarini dijital platformlar üzerinden yaptigi anlasildi. Sehir bazinda ise Istanbul ilk sirada yer alirken Istanbul’u sirasiyla Ankara, Denizli, Düzce ve Izmir’in takip ettigi belirlendi. Medya Takip Ajansi Interpress’in yapmis oldugu incelemeye göre yilbasindan bu yana internet ile ilgili yazili basina 138 bin 805 haber yansidigi tespit edildi.