Sağlık
Giriş Tarihi : 27-06-2012 20:41   Güncelleme : 27-06-2012 20:41

"GÜNES ISINLARI CILTTEKI A VE C VITAMINLERINI YOK EDIYOR"

"Sicak havalardan cildimizi nasil koruruz" sorusuna karsi uzmanlar, günes kremi kullanmalarini önerdiler.


Medikal Estetik Doktoru Tuba Arslan, kis ayinin bitmesi ve yazin baslamasinda en büyük problemin kis sartlarina uyum saglamak için kalinlasan cildin, kisin bitmesiyle giderilmesi gerektigini söyleyerek su açiklamalarda bulundu:
"Öncelikle cilt bakimi yaptirmamiz gerekiyor. Tabi bunun profesyonel bir cilt bakimi olmasi gerekir. Mevcut cilt bakimini koruyabilmek için, günesin zararli etkilerinden arinabilmek için günes kremi kullanmaliyiz. Günes kremlerinin ise profesyonel insanlar tarafindan önerilmesi gerekiyor. Kisi öncelikle kendi cildini anlayabilmesi ve neler kullanabilmesi için hekimine danismalidir." 
Hekim kontrolünde güzellik uzmanlari ile birlikte cilt bakimi uyguladiklarini, bu bakimin yaklasik 45 dakika ile 1 saat arasi sürdügünü belirten Arslan, daha sonra kisinin cildine göre ürünler kullanmayi önerdiklerini aktardi. Arslan, açiklamasini söyle tamamladi:
"Kisi, yaz bakimlarinda da içerisinde C ve A vitamini çogunlugunun oldugu ürünleri kullanmali. Günes isinlari en çok A ve C vitaminlerini yok eder. Kisi daha sonra evde kendi bakimini yapabilecek. En önemlisi ise, kisi direkt günes isinlarindan kendini koruyacak ve gerekirse sapka kullanacak."