Genel
Giriş Tarihi : 22-03-2018 15:27   Güncelleme : 22-03-2018 15:27

“Gündeme Biz Getirdik!”

Bakan Tüfenkci, Kiliçdaroglu’nun, Çiftlik Bank’a iliskin olarak Gümrük ve Ticaret Bakanligi’ni ve kendisini elestirdigini hatirlatarak, “Sayin Kiliçdaroglu diyor ki ‘Bakan yeni mi uyandi?’ Hayir Kiliçdaroglu, bakan yeni uyanmadi, siz yeni uyandiniz. Çiftlikbank’i Türkiye’nin gündemine biz getirdik. Yanlis bilgilerle saga sola saldirdiginizi görüyoruz. Hükümet olarak bizim yaptiklarimiza hem kör hem de sagir olmasina ragmen bilgilenmeden konusunca böyle gerçekten kamuoyunu yaniltici bilgiler veriyor.” dedi

“Gündeme Biz Getirdik!”

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Istanbul Ticaret Odasi’nin (ITO) hizmete sundugu ITO Bilgilendirme Merkezi’nin açilisina katildi. Burada konusan Bakan Tüfenkci, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun partisinin grup toplantisinda yaptigi konusmada Çiftlik Bank’a iliskin olarak Gümrük ve Ticaret Bakanligi’ni ve kendisini elestirdigini hatirlatarak,  “Sayin Kiliçdaroglu diyor ki ‘Bakan yeni mi uyandi?’ Hayir Kiliçdaroglu, bakan yeni uyanmadi, siz yeni uyandiniz. Yanlis bilgilerle saga sola saldirdiginizi görüyoruz. Hükümet olarak bizim yaptiklarimiza hem kör hem de sagir olmasina ragmen bilgilenmeden konusunca böyle gerçekten kamuoyunu yaniltici bilgiler veriyor.” dedi.

GÜNDEME BIZ GETIRDIK

Bakanligin kamuoyunu bilgilendirme görevine isaret eden Bakan Tüfenkci, Çiftlik Bank’i Türkiye’nin gündemine Gümrük ve Ticaret Bakanligi’nin getirdigini ifade ederek konusmasini söyle sürdürdü: “Kamuoyunun gündemine bizler getirdik, müfettislerimiz çok hizli bir sekilde teftislerini yapti, savciliklara suç duyurusunda bulundu. Reklamlarinda ‘bank’ ifadesini kullanamaz diye reklamlarini durduran bizim bakanligimiz ve vatandaslari da uyariyoruz. Sayin Kiliçdaroglu sunu bilmiyor ki bakanliklarin bir görevi de vatandaslari uyarmak. Kendisi diyor ki niye vatandaslari uyariyorsun. Neredeyse diyecegiz ki ‘hirsizin hiç mi suçu yok?’ ‘Vatandaslar ne bilsin’ diyor. Iste vatandaslari bilgilendiriyoruz. Özellikle buna benzer yapilar üzerinde de belki senin haberin yok, biz onlarin üzerine de gidiyoruz. Müfettislerimiz incelemelerini bitirdiginde, suç tespit ettiklerinde hemen suç duyurusunda bulunuyorlar. Savcilarimizi harekete geçiriyorlar. Dolayisiyla sen hiç merak etme Sayin Kiliçdaroglu. Cumhurbaskanimizla, basbakanimizla, hükümetimizle her olaya vaziyet ediyor, her olaya müdahale ediyor, sadece bu tip dolandiricilara degil her olaya müdahale ediyoruz. Sen rahat ol. Is basinda bir hükümet var.”

BU TÜR YAPILARA KARSI MÜDAHIL OLMAYA DEVAM EDECEGIZ

Bakan Tüfenkci, Kiliçdaroglu’nun elestirilerinde dini vurguda bulunmasina da deginerek, “Sahtekarin, dolandiricinin dini imani olmaz. Sahtekar sahtekardir, dolandirici dolandiricidir. Nasil ‘Islami terör’ olmadigi gibi terör terörse, dolandiricinin sahtekarin da dini veya dinlisi dinsizi olmaz, sahtekar sahtekardir. Her platformda vatandaslari uyarmaya devam edecegiz ama uyarmaya devam etmekle kalmayacagiz. Bu tür yapilara karsi da elimizdeki yetkiler dahilinde müdahil olmaya devam edecegiz ve vatandaslarimizin dolandirilmasina karsi da engel olacagiz.” ifadelerini kullandi.

 HIÇBIR SORUNU ÖTELEMEDIK

Özel sektörün bütün gücüyle üretime destek verdigini belirten Bakan Tüfenkci, hükümet ve bakanliklarin da üretimin önündeki engelleri kaldirdigini vurgulayarak, “Çözüm bekleyen hiçbir sorunu ötelemedik. Çalisanin, üretenin yaninda oluyoruz. Türkiye'nin her alanda güçlü olmasi gerektigini düsünüyoruz. Toplum güçlü olmadan devletin güçlü olamayacagini biliyoruz. Yatirimlari da özellikle özel sektör eliyle yapmaya, özel sektörün girisimlerini desteklemeye çalisiyoruz” diye konustu. Bakan Tüfenkci, ITO’nun resmi açilisini yaptigi ITO Bilgilendirme Merkezi’nin ticari hayata katki saglayarak, dogru bilgiye hizli ulasim imkani saglayacagini kaydederek, “Bilgi önemli bir destek, para kadar önemli bir destek, sermaye kadar degerli. Özellikle o bilginin toplu sunulmasi da o derece önemli. Dolayisiyla ITO Bilgilendirme Merkezi’ni önemsiyoruz. Bilgilendirme Merkezi'mizin basta Istanbul'daki ticaret erbabi olmak üzere bütün Türkiye'ye hayirli, ugurlu omasini Cenab-i Allah'tan temenni ediyorum. Emegi geçen baskanlarima, yönetim kurulundaki arkadaslarima tesekkür ediyorum.” Ifadelerini kullandi.