Malatya
Giriş Tarihi : 09-05-2021 18:48   Güncelleme : 09-05-2021 18:48

Güder, Kadın Muhtarların Anneler Gününü Kutladı

‘Anne kalbi, bir çocuğun yer yüzündeki cennetidir’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar gününde kutlanan Anneler Günü vesilesiyle ilçede görev yapan 4 kadın muhtarla bir araya gelerek, Anneler Günü’nü kutladı ve karanfiller verdi.

Güder, Kadın Muhtarların Anneler Gününü Kutladı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 9 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla ilçedeki kadın muhtarların gönüllerine dokundu. Paşaköşkü mahalle muhtarı Asiya Şahin ev sahipliğinde; Ataköy mahalle muhtarı Elif Gemici, Niyazi mahalle muhtarı Nilgün Tekatlı, Üniversite mahalle muhtarı Esra Polat ve Malatya Çölyaklılarla Dayanışma Derneği Başkanı Serpil Karslıoğlu ile bir araya gelen Başkan Güder, sonsuz ve karşılıksız sevginin anlamı annelerin bu özel gününü kutladı. Kadın muhtarlara karanfiller veren Başkan Güder, toplumun en üretken kesimini oluşturan kadınların, tarih boyunca bütün medeniyetlerin inşasına ve gelişmesine önemli katkılar yaptığının altını çizerek, “Anne demek merhamet demek. Anne demek sevgi demek. Anne demek her şey demek. Onlar bizim başımızın tacıdır. Varlığında ocağına, yokluğunda hatırasına sığındığımız tüm annelerimizin bu değerli gününü kutluyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in bu anlamlı ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerin ileten Paşaköşkü muhtarı Asiye Şahin, “Anneler günü dolayısı ile bugün değerli başkanımız Osman Güder bizleri ziyaret ettiler. Annelik duygusunu sadece anne olan bilir. Hayatta olmayan annelerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başkanımıza ve ekibine yapmış oldukları bu nazik ziyaretten dolayı da çok teşekkür ediyorum.” derken, Ataköy mahalle muhtarı Elif Gemici ise, “Hiçbir özel günümüzde bizleri unutmayan bir belediye başkanımız var bizim. Bugün Anneler günü ve başkanımız bugünde bizim yanımızda. Allah kendisinden razı olsun. Biz başkanımızdan razıyız. Bu güzel ve anlamlı günde de bizleri unutmadığı için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.>>HABER MERKEZİ