Sağlık
Giriş Tarihi : 13-01-2014 10:33   Güncelleme : 13-01-2014 10:33

Göztepe toplum ruh sagligi merkezi açildi

Malatya Devlet Hastanesi bünyesinde Göztepe Toplum Ruh Sagligi Merkezi açildigi bildirildi.

Göztepe toplum ruh sagligi merkezi açildi

Kamu Hastaneleri Birligi Genel Sekreterligi'nin yazili açiklamasinda, "Genel Sekreterligimize bagli Malatya Devlet Hastanesi 1 Nolu (Göztepe) Toplum Ruh Sagligi Merkezimizde; agir ruhsal problemler yasayan hastalara ruh sagligi modeli çerçevesinde hafta içi her gün 09.000-16.00 saatlerinde tedavi, rehabilitasyon ve destek hizmeti verilmektedir. Bu merkezde; hastalarin mesleki, toplumsal ve ailesel islevselliklerini gelistirmek, üretkenliklerini artirmak amaçlanmaktadir" denildi.

Tedavi ve destek hizmetinin hem hasta hem de ailesine yönelik oldugu belirtilen açiklama, söyle devam etti: "Bu hizmette ayaktan takip ve tedaviye uyum saglayabilecek agir kronik ruh hastaligi olanlar (Sizofreni, bipolar bozukluk gibi) yararlanabilecektir. Merkezimizde; Psikiyatrist, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmani, Is-Ugras Egitimcileri, Sorumlu Hemsire, Hemsire, Memur ve hizmetli personelimizle 15 Eylül 2013’den itibaren hizmet verilmektedir."

Saglik merkezinde, çok amaçli salon, kütüphane, gözlem ve görüsme odasi, ekip odasi, is-ugras odasi, mutfak, kapali spor alani ve Grup Terapi Odasi bulunuyor