Spor
Giriş Tarihi : 23-02-2012 18:05   Güncelleme : 23-02-2012 18:05

Görme engelli yüzücüler sampiyona hazirliklarini tamamladi

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu'nun 2012 yili faaliyet programinda yer alan Görme Engelliler Yüzme Türkiye Sampiyonasi'na katilacak olan Malatyali sporcular hazirliklarini tamamladi

Görme engelli yüzücüler sampiyona hazirliklarini tamamladi

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu'nun 2012 yili faaliyet programinda yer alan Görme Engelliler Yüzme Türkiye Sampiyonasi'na katilacak olan Malatyali sporcular hazirliklarini tamamladi.

Giresun'da 24 ila 26 Subat tarihleri arasinda gerçeklestirilecek olan sampiyonaya katilacak Malatya Görme Engelliler Dernegi Spor Kulübü, 4 altin madalya kazanmayi hedefliyor. 3 gün sürecek olan sampiyonada, Malatya Görme Engelliler Dernegi Spor Kulübü'nden Izzet Yaylar, Ridvan Tugrul ve Ersin Erol müsabakalarda yarisacak.

Sampiyona hazirliklari ve hedefleri hakkinda bilgiler veren Görme Engelli yüzücü Izzet Yaylar, "Geçtigimiz sene 2 dalda altin madalya aldim. Sirt üstü 50 ve serbest 100 metrede altin madalya kazandim. Bu sene yeni bir sitille müsabakalara katilacagim. Kurbagalama da Malatya'yi en iyi sekilde temsil edecegim. Özellikle bun dalda yarismama vesile olan Yalin Aygün ve Nazan Ulutas hocalarima çok tesekkür ediyorum" dedi. Sampiyonada 3 dalda yarisacagini kaydeden Yaylar, "Kurbaga, sirt üstü ve serbest 100 metrede müsabakalara katilacagim. Temel hedefim kurbaga ve sirt üstü dallarinda Malatya'ya altin madalya getirmek istiyorum" diye konustu. Van'dan gelen ve bu yil Malatya Görme Engelliler Dernegi Spor Kulübü'ne katilan Ridvan Tugrul ise, sampiyonadan en iyi sonuçla dönmek istediklerini belirterek, "Dernek Baskanimiz Serif Büyükdas sayesinde buraya geldim ve Malatya bana kucak açti. Sampiyonada Malatya adina elimden geleni yapacagim" diye konustu.

Sampiyonada yer alacak 3 sporcudan birisi olan Ersin Erol, "Zor sartlar altinda müsabakalara hazirlandik. Bize yardimci olan hocalarimiza çok tesekkür ediyoruz. Sampiyonada elimizden geleni yapacagiz ve basarili sonuçlarla dönecegiz" dedi.

Malatya Görme Engelliler Dernegi Spor Kulübü Baskani Serif Büyükdas , sampiyonaya en iyi sekilde hazirlandiklarini belirterek, sunlari söyledi: "Öncelikle hazirligin ilk asamasindan sampiyona tarihine kadar sporcularimizi çalistiran Yalin Aygün ve Nazan Ulutas antrenörlerimize sükranlarimizi sunuyoruz. Ve çalismalarimizda en büyük destegi veren Gençlik ve Spor Il Müdürümüz Sadi Findikli Bey'e çok tesekkür ediyoruz. Malatya ekibi olarak 3 sporcuyla sampiyonaya katilacagiz. Hedefimiz 4 altin madalyayla Malatya'ya dönmek. Insallah hedefimize ulasacagiz. Bundan sonraki süreçte de küçük çocuklarimizi egiterek, çitayi daha da yükseltmek istiyoruz."

 Büyükdas, sampiyonaya katilmalari için kendilerine destek veren herkese tesekkür ederek, "Milletvekilimiz Ömer Faruk Öz Bey, bizden desteklerini esirgemediler. Malatya Belediye Baskanimiz Sayin Ahmet Çakir Bey bizlere her türlü destegi verdi. Öte yandan isadami Kemal Oguz Bey'de gidis ve gelisimimizle ilgili destek verdiler. Kendilerine sükranlarimizi sunuyoruz."