Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 00:09
Advert

Advert

Görevde Yükselme Kararları Yayımlandı

Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları Resmi Gazetede yayımlandı. Malatya’da görev yapan Malatya Hakimi Meryem İnam birinci derece hakimler listesinde yer aldı.

Malatya
Giriş Tarihi : 14-06-2022 13:45   Güncelleme : 14-06-2022 14:01
Görevde Yükselme Kararları Yayımlandı

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselip 30 Nisan 2022'den geçerli olmak üzere ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulan adli ve idari yargı hakimleri ile cumhuriyet başsavcı ve savcılarının isimlerinden oluşan listelere yer verildi.

Sürelerini bitirdikleri halde bu listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren 30 gün içinde HSK'ye yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

HSK'nin bir diğer kararında da 2022 Nisan dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip, HSK tarafından yükseltilmeleri uygun görülen adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler yayımlandı.

İlk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulan adli ve idari hakimleri ile Cumhuriyet Başsavcı ve Savcılarının listesinin yayımlandığı kararda, Malatya Hakimi Meryem İnam birinci derece hakimler listesinde yer aldı.

Malatya Hakimi Mehmet Akif Şahin, Malatya Hakimi Ahmet Harun Yılmaz, Malatya Hakimi Gülgün Erol ve Malatya Hakimi Hakan Vural 4 üncü derecede mümtazen yükselmeye layık olan hakimler listesinde bulundu. 5’inci derecede mümtazen yükselmeye layık olan Hakimler listesinde; Malatya Hakimi Ezgi Cumagil, Malatya Hakimi Deniz Aydoğdu. 6’ınci derecede mümtazen yükselmeye layık olan listesinde; Malatya Hakimi Emin Oğuz, Arapgir Hakimi Ayşegül Polar , Malatya Hakimi Muhammed Fahrettin Güvenç . 7’inci derede yükselmeye layık olan listesinde Malatya Hakimi Gizem Kaya yer buldu.

Savcı Sınıfı listesinde ise Malatya’da görev yapan 5 Cumhuriyet Savcısının ismi yer aldı. 2’inci derecede mümtazen yükselmeye layık olan Savcılar listesinde Malatya Cumhuriyet Savcısı Caner Çakmak, 3’üncü derecede mümtazen yükselmeye layık olan listesinde; Malatya Cumhuriyet Savcısı Doğan Yıldırım ve Malatya Cumhuriyet Savcısı Murat Şenyiğit. 5’inci derecede mümtazen yükselmeye layık olan savcılar listesinde Malatya Cumhuriyet Savcısı Bahadır Veli Akman  ve Malatya Cumhuriyet Savcısı Turabi Toptaş’ın isimleri yer aldı.

İdari Yargı kısmında 3’üncü derecede mümtazen yükselmeye layık olanlar listesinde Malatya İdare Mahkemesi Üyesi Hasan Solak. 3’üncü derecede mümtazen yükselmeye layık olanlar listesinde Malatya Vergi Mahemesi Üyesi Hasan Burak Köş, Malatya İdare Mahkemesi Üyesi Ömer Kadri Sarı ve Malatya İdare Mahkemesi Üyesi Fatma Uysal’ın isimleri paylaşıldı.

>>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR