Malatya
Giriş Tarihi : 03-01-2014 11:51   Güncelleme : 03-01-2014 11:51

Gönültas: Taksicilerin sorunlarini çözecegiz

Malatya Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskan adayi Mehmet Gönültas, Malatya’da yaklasik bin 200 taksici esnafinin bulundugunu belirterek, taksicilerin sorununu mutlaka çözeceklerini bildirdi

Gönültas: Taksicilerin sorunlarini çözecegiz

Malatya Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskan adayi Mehmet Gönültas, Malatya’da yaklasik bin 200 taksici esnafinin bulundugunu belirterek, taksicilerin sorununu mutlaka çözeceklerini bildirdi.

12 Ocak’ta Kongre ve Kültür sitesinde toplanacak olagan genel kurulunda Malatya Soförler ve Otomobilciler Odasinda degisim için aday olan Mehmet Gönültas, sehir merkezinde ve Malatya Sehirlerarasi Terminal Isletmeleri (MASTI)’de taksicilik yapan esnafi ziyaret etti, sorunlarini dinledi. Taksiciligin Malatya’da layik oldugu yerde olmadigini ve taksici esnafinin zor durumda oldugunu kaydeden Gönültas, “Malatya’da taksiciler gerçekten zor durumda. Bag-Kurlarini dahi ödeyemiyor, araçlarini yenileyemiyor. Zor durumda olan esnafimiz taksimetre ayarinda bile en pahali olana mahkum ediliyor. Ben ve arkadaslarim taksicilerin sorunlarini biliyoruz. Diger büyük sehirlerde taksi plakasina servetler ödenirken, Malatya’da plakayi birakin araç bedeli dahi verilmiyor. Iste burada durmamiz gerekiyor, taksiciler neden bu durumda. Çözüm nedir, Odamiz ne yapiyor? Iste bunlari sorguladigimizda taksiciler kaderine terk edilmis, sadece bir zam veya tarife degisikliginde hatirlanilan esnaflar olarak biliniyor. Bu anlayisi degistirecegiz. Malatya’da da taksicilik aranilan ve örnek alinmasi gereken bir meslek olacaktir. Tarifeler buna göre yapilacaktir. Taksimetreye zam yapmak marifet degildir. Marifet vatandasi taksiye binecek duruma getirmektir” dedi.

Malatya merkez de bulunan hastane taksi ve MASTI taksideki taksici esnaflarin sorunlarini da dinleyen Mehmet Gönültas, Oda seçimlerinde degisim için bir firsat dogdugunu belirterek, oy kullanma hakkina sahip 2 bin sürücüyü kongreye katilmaya davet etti.