Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
02 TEMMUZ Cumartesi 19:45
Advert

Advert

Göksu Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanlığı İçin Adaylığını Duyurdu

Yeni Malatyaspor Olağan Mali Genel Kurula doğru giderken, iş insanı Kamil Göksu sarı siyahlı takıma adaylığını duyurdu. Göksu,” “Geçmişi çok eskiye dayanan, başarıları saymakla bitmeyen, hepimizin ortak paydası, şehrimizin en büyük sembolü ve simgesi olan Yeni Malatyaspor Kulübümüze adayım” dedi.

Spor
Giriş Tarihi : 22-05-2022 17:41
Göksu Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanlığı İçin Adaylığını Duyurdu

Yeni Malatyaspor’a daha önce kulüp başkan adayı olduğunu açıklayan Göksu, yönetim kurulunda yer alacak isimlerle birlikte basın toplantısı düzenlendi.

Kentteki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelen Göksu, daha önce adaylığını açıkladığını ifade ederek, “Adaylığımın ilk günkü ciddiyetle devam ettiğini belirtiyorum. Bu süreçte son derece ciddi, hassas ve hummalı bir çalışma yürüterek yönetim kurulumuzu ve diğer kurullarımızı oluşturmak üzereyiz” dedi.

Kulübü şehrin siyasiyeler, mülki ve idari amirleri, delegelerle, taraftarlarla, Malatyalılarla birlikte yönetmeye talip olduklarını dile getiren Göksu,” Asla ve asla şüpheye, şaibeye fırsat vermeyecek, herkese karşı şeffaf olacağız. Öncelikli düsturumuz kaybedilen güvenin kazandırılması ve şehrimizin Yeni Malatyaspor çatısı etrafında tekrar tek yumruk olmasıdır. Herkesin kafasında mali tablo bir soru işareti oluşturuyor. Yönetim kurulumuz ile oluşturduğumuz bütçe, halihazırda yaptığımız sponsorluk görüşmeleri, anlaşmaları ve taahhütleriyle mali yönden çok ama çok zorlar geçiren kulübümüzü düze çıkarak planlamaların hepsini tamamlamış durumdayız. Kulübün her kaleminde borç olması hepimizi karamsarlığa sürükleyebilir ancak mazbatamızı aldığımız ilk günden itibaren sürdürülebilirliğini kaybetmiş olan kulübümüze sağlayacağımız maddi kaynaklar ile takımımızı mali yönden tekrar sürdürülebilir hale getireceğiz.” diye konuştu. 

Yeni sezonda Süper Lig’e çıkma parolası ile gireceklerini kaydeden Göksu, ”Transfer noktasında hali hazırla belli çalışmalar yapmakla beraber kulübün mevcut denetim kurulu başkanı olmama rağmen henüz inceleyemediğim mizanlar ve oyuncu sözleşmelerine göre manevra yaparak takımımız için en faydalı ne ise uygulayacak, önümüzdeki sezona süper lige çıkma parolası ile başlayacağız. Kıymetli Malatya sevdalıları sizlere tekrar gurur duyacağınız iyi ki Malatyasporluyum diyeceğiniz bir Yeni Malatyaspor yapısı oluşturacağımıza söz veriyorum. Bu noktada şehrin siyasilerinin ve iş insanlarının destekleri bizler için cok önemli. Eğer seçilirsek bu noktada da yapılan tüm çalışmalardan, kulübümüze giren çıkan tüm ödemelerden dönemsel olarak kamuoyuna aydınlatma metni yayınlanacak. Ve sadece kurullar ile veya delegelerimiz ile değil. Tüm şehir Yeni Malatyaspor’da söz sahibi olacak. Bizim kapımız herkese açık olacak. Arkadaşlar şehrimiz ve takımımız için çok kritik bir virajı dönüyoruz. Bu noktada aldığımız sorunluluğun ne denli büyük olduğunun da farkındayız. Şehrimize ve sizlere layık olacak şekilde bu koltukta oturacağız.” ifadelerine yer verdi.

Başkanlığa gelmesi durumunda yapacakları hakkında bilgi veren Göksu, ”Evvela bizim de yanlışlarımız eksikliklerimiz kabahatlerimiz olacaktır. Fikir ayrılıkları olacaktır. Ancak bunlara karşı bizleri eleştirenleri asla duymamazlıktan gelmeyecek çözüme giden yolda birlikte hareket edeceğiz. Maddi tabloyu en kısa sürede düzelterek bütçe dengesi oluşturup başarıya odaklanmak, Bizden sonraki gelecek olan yönetime de sürdürülebilirliği olan ayakta duran bir mali yapı bırakmak, Yenimalatyasporumuzu süper lige tekrar çıkarmak adına kadro planlarımızı titizlikle yapılacak, gerekirse yönetimimle birlikte yine gövdemizi taşın altına koyacağız. Kadro planlamasında ve takım yönetiminde türkiyeye mal olmuş ve başarılarını kanıtlamış, arkasında olumsuz hiçbir algı veya iz bırakmamış profesyonel bir ekip ile çalışılacak, A takıma gösterilen tüm bu özen altyapıya da gösterilecek ve altyapıya verdiğimiz önemi herkes görecek, Altyapı tesislerimizin ve altyapıda oynayan sporcu gençlerimizin imkanları arttırılacak. Başarıya odaklı, takımına kulübüne bağlı dürüst ve çalışkan genç sporcular yetiştirilecek. Söylediğim gibi tüm bu plan ve projelerimiz yerine getirilirken asla yalnızca kulüp içerisindeki kurullarda görev alan arkadaşlarımız ile değil, her bir delegimiz ile, basın mensubu arkadaşlarımız ile taraftarımız ile istişare ederek adımlar atacağız. Bizler buraya başkanlık ünvanı taşımaya değil bu takımı gerek mali yönden gerek başarı yönünden düştüğü yerden kaldırıp taşımaya geliyoruz. Ve bunu hep beraber yapacağız. Ve en önemlisi cok değerli taraftarımıza sesleniyorum; bu şehri ve bu takımı ne kadar sevdiğinizi ne kadar sahiplendiğinizi en iyi bilenlerdenim. Cunku ben de içinizden biriyim. Son zamanlarda kısmen de olsa unutulan bu sevgiyi, heyecanı ve aidiyet duygusunu tekrar kazanacak ve kulübümüzü hep birlikte ayağa kaldıracağız. Yenimalatyaspor sizler ile güçlü. Biz sizler ile güçlüyüz.” sözlerini kullandı.

Sürekli Adil Gevrek’in yanında olup da şimdi neden aday olduğuna dair gelen sorulara cevap veren Göksu, ”Bakın arkadaşlar simdi de diyeceksiniz o zaman neden şimdi karşısındasın. Bir yıl öncesinde 60 Milyon TL olan borcun bir yılda 300 milyon TL ye çıkmasını mantığıma oturtamadığım için bu süreçte yapılan hataların tekrar yapılması durumunda takımımızın amatör lige kadar düşme tehlikesini ön gördüğüm için ve tüm bunlara engel olmak için adayım. Takımımız ptt 1. Ligine düşmüş ve bu şehrin hakettiği yerin süper lig olduğunu düşündüğüm için adayım. Kulübümüz tarihi boyunca hiçbir zaman bu denli bir itibar kaybı yaşamamış ve kulübün temsili ayaklar altına alınmış ben tüm bunları tekrar layıkı ile yerine getirmek için adayım. 3 milyon Malatyalı hemşerimiz ile bir arada olması gereken takımımızın tamamen şehirden kopmuş olduğunu gördükçe yaşadığım vicdani rahatsızlıktan dolayı adayım.” dedi.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR