Siyaset
Giriş Tarihi : 20-11-2013 12:21   Güncelleme : 20-11-2013 12:21

Gökçek: Kiliçdaroglu'nu istiyorum

Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek'ten yine gündemi sarsacak açiklamalar geldi.

Gökçek: Kiliçdaroglu'nu istiyorum
 AK Parti'nin Ankara'daki oyunun arttirdigini dile getiren Melih Gökçek, yerel seçimlerde CHP'denKemal Kiliçdaroglu'nu karsisinda istedigine dikkat çekti. Gökçek'e göre, Sirri Süreyya Önder Istanbul'dan aday olmayacak… Gökçek'in hedefinde bir de Sözcü ve Yurt gazeteleri vardi. 

HABER7 OKUYUCULARINDAN GÖKÇEK'E BÜYÜK ONUR

Haber7.com'un yapmis oldugu ‘2012'nin enleri' anketinde 'Yilin Büyüksehir Belediye Baskani' kategorisinde ikinciligi elde eden Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek'e ödülünü Haber7.com Yayin Koordinatörü ve Sorumlu Müdürü Osman Atesli verdi. 
AK PARTI'NIN ANKARA'DAKI OYU: YÜZDE 55,3 

Simdiye kadar gerçeklestirilen yerel seçimler öncesinde yaptirdigim anketlerde hep isabet ettirdigini ifade eden Gökçek, AK Parti'nin Ankara'daki oyunun kaç oldugunu  açikladi :

"Ankara'da 5 gün önce yaptirdigim anketlerde AK Parti'nin Baskent'teki oyu yüzde 55,3 çikti. Yenilemis oldugumuz anketlerde Melih Gökçek'in oyunu arttirdigini görüyoruz. Bazi ilçelerde 1,5, bazilarinda ise 2,5  oraninda  bir artis söz konusu… Mesela Keçiören'de yüzde 61 çikiyordu,  son  ankette yüzde 64 çikti…"

MHP'YE HIÇ SANS TANIMADI

Basariyi 2004'teki seçim  sonuçlarini  geçerek gerçeklestirecegimizi düsünüyorum, diye açiklama  yapan Melih Gökçek, AK Parti'nin Ankara'da sadece Çankaya ilçesinde CHP ile bogusacaginin  altini  çizerek MHP'ye fazla sans tanimadigini da gösterdi. 

"KARSIMA KILIÇDAROGLU YA DA SARIGÜL ÇIKSIN"

CHP'nin Ankara'da aday bulmada  zorluk  çektigini belirten Gökçek, Kemal Kiliçdaroglu ile yarismak  istedigini de eklemeyi unutmadi. Gökçek, eger Kiliçdaroglu aday olmayacaksaMustafa Sarigül ya da Muharrem Ince Ankara'ya aday olsun. Muharrem Ince, aday olursa isimiz daha kolaylasir, 24  saat  yerine 12  saat   çalismamiz  yeterli çünkü o sadece 12  saat disari çikabiliyor. Diger 12  saatte  daha önemli mesguliyetleri var, dedi. 

"SIRRI SÜREYYA ÖNDER ISTANBUL'DAN ADAY OLAMAYACAK"

HDP'li Sirri Süreyya Önder'in Istanbul Büyüksehir Belediye Baskanligi aday adayligi ile ilgili de konusan Gökçek, Önder'in aday olmayacagini iddia etti. Gökçek, bu iddiasini su sözlerle güçlendirdi: 

"Sirri Süreyya Önder'in aday olup olmayacagini kendi iradesine birakmazlar. Eger kendi iradesine birakilirsa Önder, yüzde yüz aday olur. Ama baronlar,  özellikle  PKK'nin ileri gelenleriyle yakin görüsme yapip, onlari  ekonomik  anlamda da tatmin edip, Istanbul'da 2 ya da 3 ilçenin Cumhuriyet Halk Partisi belediye baskani adayini kendilerine yakin isimlerden seçme sartiyla, Mustafa Sarigül'e destek verecekler. Ama buna ragmen AK Parti yine Istanbul'da kazanan taraf olacaktir. PKK teskilat talimati vererek bunu uygulayacaktir." 

"SÖZCÜ VE YURT BDP'NIN SAVUNUCULUGUNU YAPACAK"

Sözcü ve Yurt gazetelerinin yayin politikasina da deginen Gökçek, CHP ve BDP ittifak yapsin, en büyük savunuculari PKK karsiti yayin yapan Sözcü ile Yurt gazeteleri olacak, bu sözlerimin altina da imza atarim, ifadelerini kullandi. Gökçek, onlarin ulusalciligi ve milliyetçiligi sadece AK Parti düsmanligidir. Bunlara göre, AK Parti olmasin ne olursa olsun, dedi.

[email protected]