Malatya
Giriş Tarihi : 03-05-2013 11:43   Güncelleme : 03-05-2013 11:43

Gida güvenligi semineri verildi

Malatya genelinde egitim veren okullarin yöneticilerinin bir bölümüne, okul kantinlerinde gida güvenilirligi ve hijyen uygulamalari konularinda seminer verildi

Gida güvenligi semineri verildi

Il Milli Egitim Müdürlügü tarafindan düzenlenen seminer programina, Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Ali Selvi, Il Milli Egitim Müdür Yardimcisi Salih Aydin, Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürlügü Gida ve Yem Sube Müdürü Abdullah Demir ile Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürlügü konu uzmanlari ile okul idarecileri katildi.
Gida Tarim ve Hayvancilik Bakanligi tarafindan 5 Subat 2013 tarihinde yayimlanan “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kurallari Yönetmenligi” geregi, Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürlügü konu uzmanlari Ziraat Mühendisi Hasan Sahin, Gida Mühendisleri Selma Öztürk ve Meral Canbay tarafindan programa katilan okul idarecilerine anlatildi.
Programda söz alan Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Ali Selvi, “Yeterli ve dengeli beslenmek için güvenilir gidanin sunulmasi tüketicinin en temel hakkidir. Çocuklarimiz zamanlarinin büyük bir kismini Milli Egitim Bakanligi’na bagli örgün, yaygin ve özel egitim kurumlarinda geçirmektedirler. Beslenmelerini bu egitim kurumlarinin bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocagi gibi yerlerde saglamaktadirlar. Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kurallari Yönetmenligini uygulamak, çocuklarimizin daha saglikli besin tüketmesini saglamak, Okul Kantinleri Denetim Komisyonlarin da bulunan sizler tarafindan saglanabilir. Gida konusuyla ilgili her konuda yaninizda oldugumuzu bilmenizi istiyorum. Simdiden gösterdiginiz ve göstereceginiz hassasiyetten dolayi sizlere tesekkür ediyorum” dedi.