Spor
Giriş Tarihi : 19-01-2021 18:37   Güncelleme : 19-01-2021 18:37

Gevrek’ten Youssouf Transferi Açıklaması

Yeni Malatyaspor’da forma giyen Youssouf Ndayishimiye ’nin ismi birçok kulüp ile anılıyor.

Gevrek’ten Youssouf Transferi Açıklaması

 

Şimdiye kadar kulüpten bir açıklama yapılmamıştı. Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Adil Gevrek, Ndayishimiye’nin transfer süreci ve Hamza Hamzaoğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Adil Gevrek : Youssouf Ndayishimiye için Galatasaray’dan resmi transfer teklifi aldık. Görüşmelerimiz devam ediyor. Galatasaray’dan istediğimiz ücret 3 milyon Euro artı oyuncunun bir sonraki satışından %20 pay şeklinde. Youssouf için Fenerbahçe’nin resmi teklifi olmadı fakat biz de ilgisinin olduğunu duyduk. Youssouf’u İspanya, Fransa ve Belçika’dan da takip eden takımlar var. Ekonomik anlamda sıkıntılarımız var, bunu biliyoruz. Fakat Youssouf takımdan ayrılırsa da onun boşluğunu doldurmak zor olacaktır. Şimdiden alternatif isimler belirlemeye başladık. Youssouf değerini bulursa neden transferi gerçekleşmesin? Youssouf’un transferi önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır.”

Adil Gevrek,” Hamza Hamzaoğlu ile yola devam edeceklerini ayrılık iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.”

Adil Gevrek yayıncı kuruluşun alacaklardan yüzde 30 kesinti yaptığını açıkladı. Anadolu kulüplerinin geçimlerinin yüzde 90’ının yayıncı kuruluştan karşıladığını aktaran Gevrek, “Bugün Anadolu kulüplerinde gelirin yüzde 90’ı yayıncı kuruluştan. Bugün Yeni Malatyaspor ‘un yayıncı kuruluşla yaptığı kontrattan 30 milyon TL kayıp var. Galatasaray gibi kulüplerde bu 70-80 milyon ’dur. Ama bizim gelirimizin maalesef yüzde 90’ı burada. Bu sorunu çözmüş gibi göstermek doğru değil. Bir ödeme takvimi yapıldı ama kesilerek yapılıyor. Bu ciddi bir sıkıntı. Biz Anadolu kulüpleri olarak bu işin içinden nasıl çalacağız, kaynakta bulmaya çalışıyoruz. Bugün bizim kulübümde 30 Milyon 3 maaş ediyor. Ama olan oldu. Bizde kaynaklar da bularak bu sorunu açacağız.” dedi.

Başkan Gevrek kupadan elendikten sonra ligdeki hedeflerle ilgili olarak: “Önde götürdüğümüz maçı maalesef penaltılarda kaybettik. Ama iyi bir futbol vardı. En azından bizim adımıza iyi bir futbol vardı. Kısmet değilmiş. Artık bizim için lig daha önemli. Bu yıl hedefimiz ligi iyi bir yerde bitirmek ama asıl hedefimiz ekonomik dengeleri sağlamak. Sonuçlar önemli ama ekonomik olarak da ciddi sıkıntılar var. Geçen yılki yaşadığımız sıkıntıları yaşamamak istiyoruz.” dedi.

Ebubekir Atilla