Spor
Giriş Tarihi : 28-07-2021 18:24   Güncelleme : 28-07-2021 18:24

Gevrek’ten Yeni Sezon Açıklaması

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, önümüzdeki dönemde kulübün yapılanmasını sağlayarak nitelikli transferler ile Yeni Malatyaspor ’un eski başarısını yakalamak istediklerini söyledi.

Gevrek’ten Yeni Sezon Açıklaması

Yeni Malatyaspor Kulübü dergisinin Temmuz sayısın giriş yazısında taraftarlara seslenen Başkan Adil Gevrek, hem tesisleşme hem de yönetimsel revizyon anlamında yeniliklere gidileceği mesajını verdi. Yapılacak doğru ve nitelikli transferler ile geçtiğimiz iki sezonda yaşanan başarısızlıkları, daha önceki dönemlerdeki gibi başarılı günlere bırakacağını söyleyen Başkan Gevrek, tüm camiayı işbirliğine davet etti.

Başkan Gevrek ’in açıklaması şu şekilde,” Sevgili Yeni Malatyaspor Ailesi, Zorlu bir maratonun daha sonuna geldik. Bu, tüm dünyayı saran Covid-19 pandemisiyle alt üst olan ikinci bir sezondu. Ancak biz, göreve geldiğimiz Haziran 2014'ten itibaren her şartta Yeni Malatyaspor arması için yoğun mesai harcadık, büyük fedakârlıklarda bulunduk. Bu önemli görevin, daha fazlasını gerektirdiğinin de farkındayız. İkinci Lig'de devraldığımız futbol takımımızı önce Birinci Lig'e, ardından Süper Lig'e ve Avrupa kupalarına taşımıştık. Elimizden gelenin en iyisini yapmış olsak da biliyoruz ki, Yeni Malatyaspor 'un amacı daima yukarılardır. Bu açıdan bizim, boşa geçireceğimiz tek bir an dahi olamaz. Önümüzdeki dönemde yapılanmamızı sürdürerek, yerli ve yabancı; ancak mutlak surette nitelikli futbolculara yapacağımız yatırımlarla hasret çekilen günlere yeniden kavuşacağız. Öte yandan, tesisleşme anlamında da değişim devam ediyor. Eylül 2017'de kapılarını açan 27 bin 44 koltuk kapasiteli Yeni Malatya Stadyumu'nun zeminindeki çimleri de yeniliyoruz. Yeni Malatyasporumuz 2021-22 sezonuna inşallah, adeta yeniden doğmuş bir şekilde başlayacak. Ayrıca genç oyunculara da yönelmemiz, hedeften uzaklaştığımızın değil, aksine daha sağlıklı adımlarla hedefe yürüdüğümüzün en somut göstergesidir. Bu sürecin hem kulübümüze hem de ülke futboluna çok faydalı olacağı kanaatindeyiz. Malatya'nın en değerli markasında, 3 milyon kişinin hakkı var. Gerçek Malatyaspor taraftarı bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Onların gönüldaşlığı bizleri çok mutlu ediyor. Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında, kalbi Yeni Malatyaspor'la atan herkesin desteğini bekliyoruz. Bu çetrefilli zaman dilimini en hafif hasarla atlatmamızın yolu, içtenliğiniz olacak. Beni sevin ya da sevmeyin; ama her daim teknik heyetimizin ve futbolcularımızın yanında yer alın. Tek derdiniz Yeni Malatyaspor olsun. Sabah uyandığımızda ilk aklımıza gelen, gece uykuya dalmadan önce son düşündüğümüz, Yeni Malatyaspor'un geleceği. Verdiğimiz sözleri tutacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Malatyaspor sevdalılarının desteğiyle hedeflerimize ulaşacağımızdan ve bembeyaz bir sayfaya "altın notlar" bırakacağımızdan kuş- kum yok. Yaşadığımız başarıları, Allah'ın izniyle hep beraber tekrar yakalayacağız. Bugüne kadar çok şükür Allah bizi mahcup etmedi. Gelin iş birliği yapalım, birlikte hareket edelim. Kendi içimizde birbirimizi eleştirelim; ancak rakiplerimize karşı dik duralım.”

Ebubekir Atilla