Spor
Giriş Tarihi : 01-12-2021 17:48   Güncelleme : 01-12-2021 17:48

Gevrek'ten Aytaç Kara Açıklaması

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Galatarasay’dan ayrılacak olan Aytaç Kara’yla ilgili olarak: ‘Çok beğendiğimiz bir oyuncu. Daha transfer dönemi gelmediği için bunu şimdiden konuşmak erken olur. Tabi Aytaç gibi bir oyuncuyu isteriz.’ dedi.

Gevrek'ten Aytaç Kara Açıklaması

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek takımdaki son durum ve transfer çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Gevrek, Sumudica’nın geçen hafta yaptığı ‘6-7 oyuncumuzun kalitesi Süper Lig kalitesinde değil’ şeklindeki açıklamalarıyla ilgili olarak: “Transfer konusunda Teknik Direktörümüzle görüşmelerimiz oldu. Bizim zaten mevcut kadroda 13-14 tane iyi oyuncumuz var. Bunun altını çizmek istiyorum. Ayrıca genç oyuncularımız var ve bu oyuncularımızın zamana ihtiyacı var. Çok ciddi sakatlıklar yaşadık. Sakatlıklar yaşayınca da maalesef geniş kadroya sahip olamadık. O konuda bir sıkıntımız var. Hocanın dediği 5-6 oyuncu evet transfer edilecek. Ama gençlere şans verebilecek ortamı kimliği de bir türlü bulamadık. Çünkü o gençlerde çok iyi oyuncular. Şans vermek lazım. Şans vermeyince ortaya çıkmıyor. Am şu durumda bir de alt sırada olunca o riski de alamıyorsun. Genç oyunculara şans vermek şu an için kolay değil. Hoca içinde kolay değil. Bunu biliyoruz. Farkındayız. Biraz daha yukarı çıkarsak bunu yapabiliriz. Şansızlıklar oldu lige iyi başlayamadık. Devre arasında bunların hepsini düşünerek yapacağımız, transferlerle inşallah ikinci yarıya iyi başlayacağız. Şimdiden ikinci yarıyı düşünmek ve transferlerden bahsetmek doğru değil. “ dedi.

Galatasaray’dan ayrılması gündemde olan Aytaç Kara ile ilgili de açıklamada bulunan Başkan Gevrek: “Biz Aytaç Kara’yı başından beri istedik. Bizde futbol oynadı. Çok beğendiğimiz bir oyuncu. Daha transfer dönemi gelmediği için bunu şimdiden konuşmak erken olur. Tabi Aytaç gibi bir oyuncuyu isteriz. “ diye konuştu.

>> Ebubekir Atilla