Malatya
Giriş Tarihi : 15-05-2021 20:43   Güncelleme : 16-05-2021 01:11

Gençlik Haftası Başladı

2021 Yılı Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Faaliyetleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı.Atatürk anıtı önünde düzenlenen törende GSB İl Müdürü Ebu Bekir Kayan tarafından anıta çelenk sunuldu. 

Gençlik Haftası Başladı

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından GSB İl Müdürü Ebu Bekir Kayan tarafından günün anlam ve önemini ifade eden konuşma gerçekleştirildi. İl Müdürü konuşmasına şu ifadeleri kullandı. “Geleceğimizin teminatı olan sevgili Gençler, Bilindiği gibi her yıl 15–21 Mayıs tarihleri arasında ülkemizde büyük bir coşkuyla kutlanan Gençlik Haftası yaşanan pandemi ve tam kapanma nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun bir kutlama programı hazırladık. Malatya Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organize edeceği Gençlik Haftası Programı, Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayacak olup hafta boyunca yapılacak olan ağaç dikimi, müzik dinletisi (online), sergi, satranç turnuvası (online), çelenk töreni, şehir turu ve sağlık çalışanlarına gül verilmesi gibi çeşitli sosyal ve sportif faaliyetlerle devam edecektir.  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ülkemizde yaşanan bu salgın sürecinde yurtlarımızda karantina da olması gereken vatandaşlarımızı misafir ettik, gençlerimizin evde hareketsiz kalmaması için uzman antrenörlerimizin nezaretinde evlerinde online antrenmanlar yaptık, sosyal medya sayfalarımızda sanat ve spor faaliyetleri yayınladık. Salonlarımızın kapalı olduğu bu günlerde evlerimizin salonlarında yapılabilecek faaliyetleri halkımızla paylaştık. Ayrıca birçok tesisimizin bakım onarım işlerini tamamlayarak tesislerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yine Gençlik Merkezlerimizde birçok uzaktan eğitimler yaptık.”
Hafta Boyunca Etkinliklerimiz Sürecek
Kayan, konuşmasının devamında ise gençlere seslenerek: “Sevgili Gençler, Hafta boyunca gerek il merkezimizde gerekse ilçelerimizde sosyal mesafe kurallarına ve içinde bulunduğumuz sürece uygun etkinliklerimiz devam edecektir. Sporda, sanatta, bilimde, teknolojide, ekonomide, ahlakta ve insanlıkta örnek bir toplum olma hedefimize ulaşmak için her koşulda yılmadan yolumuza devam etmeliyiz. Ülkemizin en kısa zamanda bu süreci atlatmasını ve gençlerimizin doğayla ve sporla buluşmasını temenni ediyoruz. Bu süreçte fedakârca mücadele eden tüm vatandaşlarımıza minnetlerimizi sunuyoruz. Bu duygularla Milli Mücadelenin 102. Yıl dönümünde  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve değerli silah arkadaşlarını, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin sosyal mesafeye uyarak çeşitli etkinlik ve yarışmalarla kutlayacakları Gençlik Haftasını tebrik eder, saygılarımı arz ederim’’ ifadelerini kullandı. 
Programa GSB İl Müdürü Ebu Bekir Kayan, Şube Müdürü Cumali Kuş, Gençlik Merkezi Müdürlerinden Şeyma Eryılmaz, Murat Hoca, Abdullah Doğan, Gençlik Lideri Miraç Kaya ve Gençlik Lideri Bahar Atlar katıldı.

A.Vahap Kaygusuz